SZPACZEK, czyli komedia dla dzieci

Propozycje SZPACZKA są jak dobra bajka Disneya – ubawią się na nich zarówno dzieci, jak i ich rodzice. SZPACZEK, wchodzący w ramy 11. Festiwalu Komedii SZPAK, który rusza już 30 listopada to zatem doskonały pomysł na weekend dla całej rodziny!

Fot. Beata Kuźmicka i Dariusz Bojarski

Fot. Beata Kuźmicka i Dariusz Bojarski

Festiwal Komedii SZPAK to szczeciński konkurs dla zespołów i solistów, a także pokazy pozakonkursowe, w których udział biorą gwiazdy, znani konferansjerzy i uznane autorytety polskiej estrady. Przez dziesięć lat realizacji festiwal SZPAK stał się największym wydarzeniem związanym ze sztuką kabaretu i komedii w regionie Pomorza Zachodniego i jednym z ważniejszych punktów na festiwalowej mapie Polski. Organizatorzy Festiwalu jak co roku pamiętają i o najmłodszych widzach. Spektakle dla dzieci od lat 3 odbędą się w sobotę i niedziele, 1 i 2 grudnia o godz. 12 w teatrze Akademii Sztuki.

W sobotę w roli głównej KAZIO SPONGE, czyli bajka zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. KAZIO SPONGE to nie tylko lalka – to postać, która potrafi zawładnąć sercami widowni w każdym wieku. Jedni mówią o nim, że jest kochanym i uroczym zbójem, inni uważają go za małego cwaniaczka. A Kazio jest zrobiony z gąbki i sam o sobie mówi, że jest freakiem i hipsterem. KAZIO to dziecko Wydziału Lalkarskiego we Wrocławiu stworzone i ożywiane przez Annę Makowską-Kowalczyk. Ma 52 centymetry wzrostu i zaawansowaną wadę wymowy. – To złodziej serc z niewyparzoną gębą – mówi Anna. – Kocha ludzi, a jego główną cechą jest szczerość aż do bólu, bo nawet o swoich kompleksach mówi otwarcie nieświadomie czyniąc z nich atut. Kazio jest więc dżentelmenem, bywalcem, „celebrytą”, królem ciętej riposty, gadułą i fachowcem w wyrażaniu opinii na każdy temat, którego warto poznać, bo rozbawi i małego i dużego.

W niedzielę natomiast na dzieci czeka bajka improwizowana, czyli spektakl współtworzony przez widzów. Aktorzy gotowi będą ziścić wszystkie plony dziecięcej wyobraźni, wcielić się w postaci wymyślone przez dziecięcą publiczność, odegrać losy bohaterów, które również podyktowane będą przez dzieci. Cała historia będzie więc niepowtarzalna, bo spontanicznie tworzona przez najmłodszych widzów i z ich udziałem. Będzie to zatem przede wszystkim praca z wyobraźnią i kreatywnością dziecka, wyjątkowe przedstawienie, które dzieci nie tylko obejrzą, ale i wykreują!

Bilety na SZPACZKA dla dzieci w cenie 15 zł dorosły i 20 zł dziecko są dostępne na www.szpak.info.pl oraz bilety.fm.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: