Koszmarny Karolek gnębi dogłębnie. (NOWOŚĆ)
Francesca Simon
Dziesięć znanych opowiadań o strasznych uczynkach Koszmarnego Karolka z kolorowymi ilustracjami i fantastycznymi dodatkami. Poznacie Groźną Galerię Koszmarnego Karolka (a w niej Kuba Krewki Kat), Przyrodniczy Przewodnik Koszmarnego Karolka i przepis na Diabelskie Eliksiry, a także dowiecie się, jak niebezpieczne jest świeże powietrze. Fantastyczna zabawa i mnóstwo atrakcji! Wydanie w twardej oprawie – coś dla miłośników urwisa Karola!
Na pociechę coś pysznego
Janosch
Najlepsze przepisy z kuchni Misia i Tygryska – najpopularniejszych postaci z historyjek Janoscha. Zawsze wiedzieliśmy, że gotują pyszne rzeczy, teraz możemy skorzystać z bardzo prostych receptur i wskazówek. Zupy, desery i sałatki – wspólna zabawa dzieci i rodziców w towarzystwie Misia, Tygryska, Mai Papai i Świnki.
Domowe duchy
Dubravka Ugresic
il. Iwona Chmielewska
Pierwsza w Polsce książka Dubravki Ugrešić dla dzieci. Autorka poruszającej prozy dla dorosłych czytelników stworzyła ciepłą i zabawną opowieść o duchach, mieszkających w pewnej kamienicy w Zagrzebiu. Przedstawia psoty domowych duchów i daje wskazówki, jak sobie z nimi radzić. O zilustrowanie książki autorka poprosiła Iwonę Chmielewską, wybitną polską artystkę obdarzoną niezwykłą wrażliwością. Książkę z równą przyjemnością mogą czytać dzieci, jak i dorośli.
Kuba Guzik i maszynista Łukasz (NOWOŚĆ)
Michael Ende
Bohaterowie książki, Kuba Guzik, maszynista Łukasz i lokomotywa Emma, wyruszają w niezwykłą podróż przez tajemnicze krainy, podczas której natrafiają na straszne głosy w Dolinie Zmroku, spotykają groźne i całkiem niegroźne smoki i poznają smutnego pozornego olbrzyma, Ping Ponga, który jest tak mały, że mógłby zmieścić się w dłoni, a także pełną wdzięku mandalańską księżniczkę…
Kuba Guzik to piękna i mądra opowieść o niewiarygodnej sile przyjaźni, która może pokonać największe przeciwności losu.
Momo (NOWOŚĆ)
Michael Ende
Najbardziej tajemnicza książka autora „Nie kończącej się historii”.
Mała Momo jest dziewczynką zupełnie wyjątkową. Pojawiła się znikąd, zamieszkała w starym amfiteatrze na obrzeżach miasta i szybko zaprzyjaźniła zarówno z dorosłymi, jak i z dziećmi. Potrafi wymyślać najniezwyklejsze zabawy, słuchać jak nikt inny i cieszyć się każdą chwilą. Okazuje się jednak, że jej piękny świat jest zagrożony przez tajemniczych szarych panów, którzy pozbawiają ludzi wolnego czasu i radości życia. Tylko Momo jest odporna na ich magię. I tylko ona, z pomocą tajemniczego mistrza Hory i żółwicy Kasjopei, może uratować świat przez całkowitym zszarzeniem.
Momo to niezwykle piękna i mądra opowieść o tym, co najważniejsze, o magii dzieciństwa i prawdziwej przyjaźni. Klasyka literatury dziecięcej.
Magiczne Drzewo. Tajemnica Mostu.
Andrzej Maleszka
Nowe przygody bohaterów bestsellerowego Magicznego Drzewa, Książki Roku 2009.
Kuki, Wiki i Melania muszą odnaleźć Most Zapomnienia. Czeka na nich gigantyczny pająk, podziemna rzeka i groźna Greta o trojgu oczach. A oni muszą ocalić Filipa, któremu magia kazała zakochać się w niewłaściwej dziewczynie… Na szczęście po ich stronie stoi najlepszy robot świata, pies geniusz i cudowna kotka Latte!
Opowieści Magicznego Drzewa są podstawą znanego na całym świecie cyklu filmów, nagrodzonego EMMY – telewizyjnym Oskarem.
Jaśki
Jean-Philippe Arrou- Vignod
Wyobrażacie sobie rodzinę z piątką synów i szóstym w drodze? Autor nie musiał sobie wyobrażać, bo sam miał pięciu braci 🙂
Porównywana do przygód Mikołajka, prawie 400 stronnicowa książka to zabawa dla całej rodziny. Narratorem jest jeden z synów -Jan-B, który zaczyna opowieść o swej rodzinie wyjaśniając czytelnikowi dlaczego wszyscy jego bracia mają na imię Jan.
Jeśli chcecie się tego dowiedzieć, koniecznie przeczytajcie!
„Jak robić przekręty
poradnik dla dzieci”
Michał Rusinek
il. Joanna Olech i Marta Nigerska
Z tej książki dzieci nie dowiedzą się jak robić przekręty, czyli oszukiwać. Bądźcie spokojni, drodzy rodzice. Ta książka to zbiór krótkich wierszy napisanych na podstawie przekręcanych przez dzieci słów. Autor zebrał ich ponad cztery tysiące i wybrał najzabawniejsze. Na końcu znajduje się alfabetyczny spis niektórych nadesłanych dziecięcych przekrętów.
np.
salomot- samolot
tenisówka – tenisistka
wagon jadalny – wagon WARS itp.
Szczególnie bawią te z kącika katechetycznego:
„ Jeżu Malusieńki”
„ z marchwi wstał””
„ módl się za nami grzecznymi”
Książka z ciekawymi ilustracjami i kolażami. Bardziej rozbawi pewnie rodziców niż same dzieci, bo i z czego one miałyby się śmiać? Z własnych „przekrętów”? 🙂
(MW)