Opera na Zamku zaprasza wszystkie dzieci na Spektakl baletowy „W Krainie Bajek”. Dzień Dziecka z Operą na Zamku to święto dziecięcej wyobraźni, pełne radości, śmiechu oraz doskonałej zabawy. Baśniowa opowieść zabierze widzów – tych małych i tych całkiem już dorosłych – W Krainę Bajek opowiadanych tańcem. Przedstawienie stanowi fantastyczną podróż przez znane i lubiane bajki, zaklęte w czarowne spektakle baletowe wybitnych kompozytorów.
„W Krainie Bajek” to baśniowa, barwna opowieść o dziewczynce, która uwielbia bajki i często czyta je przed snem. Do jej kolorowych snów wkraczają postaci ze stron przeczytanych książek i zapraszają ją do swojego świata. Razem z nimi mała dziewczynka bawi się i uczestniczy w wydarzeniach, które składają się na baśniową akcję.
Ania najpierw stanie się Królewną Śnieżką z przedstawienia, do którego muzykę napisał Bohdan Pawłowski. Następnie pozna los Kopciuszka, zmagającego się z niedobrą macochą i jej córkami. Muzyka Dziecka i czarów Maurice’a Ravela prowokuje przygodę w klasie szkolnej, na lekcji języka polskiego. Wreszcie Ania uczestniczy w świecie dorosłych – zostaje zaproszona na wesele bohaterów Córki źle strzeżonej, Colina i Lisy, gdzie przygląda się tańcowi Simon oraz tańcowi z kuflami. Jej podróż po świecie wyobraźni i tańca byłaby jednak niepełna, gdyby nie mogła stać się Klarą z Dziadka do orzechów Piotra Czajkowskiego. Książę zabiera ją na przejażdżkę po Krainie Słodyczy, którą poznaje przez charakterystyczne tańce jej mieszkańców.
Jak będzie wyglądać przebudzenie Ani? Czy Ania powróci ze swojej senno-baśniowej i baletowej zarazem przygody taka sama? A może dokona się w niej jakaś przemiana? Czy baśnie ją czegoś nauczą? Niewątpliwie opowieść ułożona z fragmentów znanych przedstawień baletowych stanie się wielką przygodą także dla dzieci, do których adresowane jest nasze przedstawienie. Jego choreografem jest Natalia Fedorowa, kierownik baletu Opery na Zamku. Usłyszymy muzykę Piotra Czajkowskiego, Sergiusza Prokofiewa, Maurice’a Ravela, Bohdana Pawłowskiego, Ferdinanda Herolda i Petera Ludwiga Hertla.
Zapraszamy w dniach:
1 czerwca o godz. 11.00 i 17.00
2 czerwca o godz. 10.30 i 12.30
Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Szczecińskiego; ul. Malczewskiego 10/12