Warsztaty ceramiki białej – dla małych i dużych

Zapraszamy do uczestnictwa w bezpłatnych warsztatach ceramicznych, które od września do końca października odbywać się będą w Miejskim Ośrodku Kultury w Szczecinie-Dąbiu oraz w Szczecinie w siedzibie Glino-Kolektywu przy ulicy Kaszubskiej 3. Uczestnicy warsztatów w trakcie 3 spotkań poznawać będą tajniki unikalnej, garnacarskiej tradycji regionu szczecińskiego – ceramiki białej.

Projekt „Edukacja i popularyzacja białej ceramiki szczecińskiej” polega na upowszechnianiu wiedzy o unikalnej i niemalże zapomnianej tradycji garncarskiej regionu oraz inspirowaniu twórczości nawiązującej do jej wzornictwa.

Bezpośrednimi odbiorcami projektu są mieszkańcy Szczecina i okolic, głównie: uczniowie i studenci, pasjonaci sztuki ludowej, rękodzieła artystycznego, etnologii oraz historii Pomorza Zachodniego, artyści, ceramicy i młodzi projektanci.

Najciekawsze prace, powstałe podczas warsztatów, wezmą udział w wystawie powarsztatowej, która obędzie się w listopadzie 2012 roku w Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki.

1 września rozpocznie się konkurs plastyczny/projektowy, tematycznie nawiązujący do zjawiska białej ceramiki szczecińskiej. Wraz z ogłoszeniem konkursu, na stronie stowarzyszenia Glinokolektyw pojawi się jego regulamin.

Zapraszamy też do udziału w otwartym wykładzie na temat naczyń typu Stettiner Ware, prowadzonym przez panią Iwonę Karwowską. Wykład odbędzie się 4 października o godz. 17.00 w budynku Muzeum Narodowego na Wałach Chrobrego.

Zapisy trwają od 15 sierpnia.

Kategorie wiekowe:
Dzieci: 9 – 13 lat,
Młodzież i studenci: powyżej 14 r.ż.
Dorośli: powyżej 21 lat.
Zapisy na warsztaty pod adresem: info@glinokolektyw.pl. W mailu należy podać imię, nazwisko, numer grupy oraz numer telefonu. Uczestnictwo w warsztatach będzie potwierdzane drogą mailową. Po potwierdzeniu należy dostarczyć karty uczestnika do dnia 6 września do Pracowni ceramiki Trzykropka (siedzibie Glino – Kolektywu) przy ul. Kaszubskiej 3 w Szczecinie (I piętro) w poniedziałki w godzinach 18.00 – 19.30 oraz w piątki w godz: 11.00 – 16.00. Wszelkie informacje pod nr tel. 795 583 933, 668 697 065 i na stronie www.glinokolektyw.pl.

Partnerami stowarzyszenia Glino-Kolektyw przy realizacji projektu są: Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie-Dąbiu, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Muzeum Techniki i Komunikacji-Zajezdnia Sztuki, Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

 

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: