Akademia Wakacyjna – letnie zajęcia w Muzeum Narodowym

Muzealna Akademia Wakacyjna zawita na wystawie „Odległe i przybliżone”, prezentującej współczesną sztukę tajską. Uczestnicy warsztatów skupią się na zagadnieniach związanych z emocjami i sposobem ich wyrażania. Zajęcia pozwolą spojrzeć na sztukę współczesną w sposób humorystyczny, zaskakujący, poetycki lub… wywrotowy. Zajęcia pn. „Gdzie to się schowało” dla dzieci od 7. r. ż. odbędą się w dn. 7-11 lipca.

 

Program Akademii Wakacyjnej:

7 lipca 2014 (poniedziałek)

„To afekty czy efekty? Jak je opisać?”

Podczas spotkania porozmawiamy i odpowiemy sobie na pytania dotyczące emocji oraz pobawimy się w zabawy takie jak: „Łowienie emocji”, „Odczytaj To”, „Inscenizacja” oraz „Gra mimiczna”. Na koniec zaprojektujemy niezwykłą książkę w 3D zatytułowaną „Moje zakamarki”, w której gniew, złość, rozpacz, radość, strach, zadowolenie i niezadowolenie, wesołość i smutek, niepokój i spokój zostaną przedstawione  w technice papieroplastyki.

Miejsce: wystawa „Proximity. Thai Contemporary Art / Bliskość. Współczesna sztuka tajska”, Muzeum Sztuki Współczesnej, Oddział Muzeum Narodowego w Szczecinie, ul. Staromłyńska 1

8 lipca 2014 (wtorek)

„Kolorowo i wesoło. Emocje, a barwy i kształty. To o barwie i kształcie”

Podczas warsztatów zastanowimy się jak wyrazić różne uczucia. Każdy uczestnik Akademii Wakacyjnej odkryje również swój, osobisty kolor. Powstaną malowane prace zatytułowane „Kolory emocji”. Jeśli będzie ładna pogoda, wyruszymy w plener podczas, którego  powstanie obraz w technice: action painting. Na koniec zajęć dzieci będą mogły stworzyć kolorowy pokaz baniek mydlanych. Prosimy o zabranie rzeczy, które dzieci mogą pobrudzić.

Miejsce: wystawa „Focus+Indonesia”, Gmach Główny Muzeum Narodowego w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3.

9 lipca 2014 (środa)

„Znak emocji. Jak można to uprościć?”

Jakie znaczenie mają różne symbole? Tematem spotkania będzie „Moje logo”. Zastanowimy się nad tym czym jest szczęście wykorzystując zabawę „Worek szczęścia”. Nowe eksperymentalne formy pozwolą uzyskać różnorodne efekty plastyczne.  Na zajęciach dzieci poznają takie techniki graficzne jak: technika monotypii, kalkograf, druk strukturalny, dekalkomania z retuszem.  

Miejsce: wystawa „Focus+Indonesia”, Gmach Główny Muzeum Narodowego w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3.

10 lipca 2014 (czwartek)

„Gdzie to?”

Podczas zajęć odpowiemy na pytania: Gdzie leży Indonezja i jak żyją mieszkańcy Dżakarty? Co chcą przekazać i jakie emocje wzbudza sztuka współczesnych artystów? Na warsztatach poznamy różnorodne prace stworzone w ramach projektu „Focus+Indonesia” w tym: wideo-art, kolaż, fotografię, grafikę oraz zapoznamy się z tradycyjną sztuką indonezyjską z kolekcji Muzeum Narodowego w Szczecinie. Uczestnicy zajęć poznają również batik – tradycyjną formę zdobienia tkanin wywodzącą się z Indonezji.

Miejsce: wystawa „Focus+Indonesia”, Gmach Główny Muzeum Narodowego w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3.

11 lipca 2014 (piątek)

„Gra emocji. »To« tylko gra. Gra emocji”

Wspólnie zastanowimy się w jaki sposób przedstawiane są emocje w sztuce na przestrzeni wieków. Podczas zajęć dzieci wykonają różnorodne kolaże z gliny i naturalnych materiałów, a także wykorzystają teatr cieni do opowieści o swoich emocjach.

Miejsce: wystawa „Focus+Indonesia”, Gmach Główny Muzeum Narodowego w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3.

Wstęp: 10 zł/ za jeden dzień. Zapisy pod adresem a.kaminska@muzeum.sczecin.pl lub nr. tel. 797 705 277.

 

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: