Zwiedzanie Filharmonii w Szczecinie

filharmonia

Filharmonia zaprasza na zwiedzanie „Lodowego Pałacu”, czyli swojej siedziby uhonorowanej prestiżową nagrodą im. Miesa van der Rohe. Bezpłatne wycieczki dla indywidualnych turystów ruszą 4 sierpnia.

Zwiedzanie Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza będzie odbywać się od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 do 25 sierpnia. Podczas finału The Tall Ship Races 2017 będą ustalone dodatkowe terminy zwiedzania obiektu.

Każda wycieczka potrwa około 30 minut i poprowadzi przez hol główny, salę kameralną, galerię Poziom 4. do złotej sali symfonicznej. W zwiedzaniu Filharmonii mogą brać udział turyści indywidualni (małe grupy, rodziny). Oprowadzanie odbędzie się niezależnie od ilości chętnych, którzy zgłoszą się danego dnia. Liczniejsze grupy zorganizowane (wycieczki) proszone są, tak jak dotychczas, o umówienie zwiedzania pod numerem telefonu +48 91 430 95 54.

Lipiec jest miesiącem przerwy w działalności Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza.  Do 31 lipca nie odbędą się  żadne wydarzenia artystyczne. W tym okresie, nie pracuje również kawiarnia w holu instytucji. Sam gmach Filharmonii jest otwarty od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00 – 19.00. Zainteresowanym turystom i osobom, które chciałby wejść do środka udostępniony zostanie hol  główny. Co ważne, zmianie uległy także godziny pracy kasy, która w lipcu jest czynna w okienku przy głównym wejściu. Bilety na koncert „I żyli długo i w Szczecinie” można kupić od wtorku do piątku w godz. 13.00 – 17.00.  Do 15 sierpnia nie będzie też czynna infolinia Filharmonii.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: