bystrzak

Jesteśmy grupą pedagogów i trenerów, których cechuje nie tylko doświadczenie, ale przede wszystkim pasja. Pasja pracy z dziećmi i pasja tworzenia. Naszą ofertę stanowią twórcze warsztaty. Podczas organizowanych przez nas zajęć wykorzystujemy m.in. drewno, papier, surowce wtórne, materiały tekstylne. Tworzymy zarówno przedmioty codziennego użytku jak i artykuły dekoracyjne. Techniki pracy podejmowane podczas zajęć to: rękodzieło, szydełkowanie, wyszywanie, prace w masie solnej czy modelinie, majsterkowanie.  
Nasze warsztaty twórcze rozwijają przede wszystkim zdolności manualne, które są postrzegane jako szczególnie wartościowe w rozwoju dzieci. Tworzenie i wytwarzanie, pobudzane inicjatywą twórczą, wnosi w życie dziecka bardzo wiele korzyści: uspakaja, wyzwala oryginalne pomysły, przynosi radość, rozwija wyobraźnię, zmniejsza napięcie i agresję, usprawnia manualnie, daje satysfakcję, uczy fantazji i poczucia piękna, współpracy, dokładności, gospodarowania środkami; przede wszystkim zaś powstaje gotowy wyrób, dzieło dziecka – jego duma.

bystrz3bystrz4bystrz1bystrz2

Warsztaty twórcze uzupełniają warsztaty rozwoju intelektu, podczas których wykorzystujemy m.in.:
•  techniki pamięciowe – efektywne zapamiętywanie z wykorzystaniem trzech zmysłów (ruchu, wzroku, słuchu) jako naturalnych mechanizmów zapamiętywania
•  ćwiczenia podnoszące poziom koncentracji
•  ćwiczenia rozbudzające myślenie analityczne
•  ćwiczenia podnoszące samoocenę motywację
•  wyobraźnię i pozytywne myślenie
•  mapy myślowe – notowanie nielinearne usprawniające zapamiętywanie tekstu
•  ćwiczenia podnoszące wiarę w swoje możliwości.

Dzieci poprzez uczestnictwo w warsztatach zyskują wysoką samoocenę i odkrywają swój potencjał, trenują samodzielność w działaniu i rozbudzają swoją komunikatywność.

Warsztaty w naszej ofercie:
•    krawieckie
•    kulinarne
•    plastyczne
•    pierwsza pomoc przedmedyczna
•    recyklingu
•    małego majsterkowicza
•    bezpłatne warsztaty dla rodziców
•    rozwoju intelektu

Warsztaty twórcze i ogólnorozwojowe przeznaczone są dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Prowadzimy je w naszej placówce, w szkołach i przedszkolach.

bystrz8bystrz9bystrz7bystrz5bystrz6bystrz10

Dzieci młodsze (w wieku od 10 do 24 miesięcy) wraz z rodzicami zapraszamy na twórcze zajęcia rozwojowe. Program zajęć oparty jest na naturalnej potrzebie zabawy, chęci poznawania świata i spontaniczności dzieci. Przygotowane zabawy wspomagają wszechstronny rozwój dziecka, jednocześnie pokazując rodzicom, jak w ciekawy i bezpieczny sposób rozwijać wszystkie zmysły. Podczas spotkań dzieci angażowane są w radosne, ogólnorozwojowe aktywności, uczą się samodzielności i interakcji z innymi, wzmacniają więź z opiekunem, co przekłada się na przyszłe relacje. Dla rodziców to szansa na poszerzenie własnych umiejętności wychowawczych, wymianę doświadczeń z innymi rodzicami i zasięgnięcie porady. Nasze zajęcia pozwolą aktywnie spędzić czas z dzieckiem i nabyć umiejętność wspólnych zabaw, rozwijających kluczowe umiejętności maluchów. Podczas zajęć do zabawy wykorzystujemy rekwizyty w postaci instrumentów, chusty animacyjnej, tkanin o różnych fakturach, przedmiotów użytku codziennego, artykułów spożywczych – wykorzystywanych do zabawy oraz książeczko-podusi, która w swoim wnętrzu kryje kolory, cyferki i literki.

Naszą ofertę uzupełnia organizacja twórczych urodzin, które zorganizujemy w naszej placówce lub w przedszkolu. Przygotowaliśmy dla Państwa propozycje organizacji urodzin w następujących wariantach.
WARIANT 1
Przyjęcie zorganizowane z wykorzystaniem fabuł urodzinowych
Poprzez działania angażujemy wyobraźnię, myślenie i zmysły w radosnej zabawie. Fabuły traktujemy bardzo twórczo. Jesteśmy przekonani, iż da to dzieciom wiele radości oraz sprawi, że urodziny będą oryginalne i niepowtarzalne.
WARIANT 2
Przyjęcie zorganizowane w formie warsztatów
Dzieci angażują się manualnie. Tworzą przedmioty użytku codziennego. Uczą się wykonywać czynności, które przydadzą im się w życiu codziennym.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: