Dni Otwarte w Szkole Rodzenia Nowe Życie

rodzice

Bezpłatne warsztaty dlarodziców, zajęcia edukacyjne, wsparcie psychologiczne, ćwiczenia dla kobiet w ciąży i po porodzie, a także Kręgi Opowieści Porodowych, Laktacyjnych i Rodzicielskich – tak wyglądają Dni Otwarte w Szkole Rodzenia Nowe Życie w Centrum Edukacji Okołoporodowej, organizowane w ramach Tygodnia Bliskości. Poniżej przedstawiamy harmonogram zajęć w dniach 6-12.10.

 

W programie między innymi:
– spotkania z doświadczoną położną,
– spotkania z doulą
– wykład nt. z radzenia sobie ze stresem macierzyństwa,
– pokazy chustonoszenia,
– warsztaty z masażu dziecięcego,
– zajęcia aktywne – ćwiczenia dla kobiet w ciąży i po porodzie
– warsztaty z udzielania pierwszej pomocy małemu dziecku prowadzone przez  ratownika medycznego
– Kręgi Opowieści Porodowych, Laktacyjnych i Rodzicielskich

Tradycyjnie już CEO, wspierane przez Stowarzyszenie Doula w Polsce, także tym razem organizuje Krąg Opowieści Porodowych. „Ostatni Krąg Opowieści Porodowych cieszył się ogromnym zainteresowaniem i także w tym roku liczymy zarówno na obecność mam, ciężarnych, jak i położnych z regionu.” – mówi Dorota Frydel, doula i edukatorka okołoporodowa, która organizuje tegoroczny Tydzień Bliskości w CEO, – „Po raz kolejny postaramy się obalić mity związane z porodem, wesprzeć dobrymi opowieściami Panie, które dopiero spodziewają się dziecka, oraz ułatwić im zmniejszenie strachu przed porodem”. Nowością są: Krąg Opowieści Laktacyjnych i Krąg Opowieści Rodzicielskich, w ramach których będą przybliżane idee rodzicielstwa bliskości.

HARMONOGRAM:
PONIEDZIAŁEK, 6 października
godz. 16.30 – 18.00 –  Jak być wystarczająco dobrą matką?
– pogadanka o radzeniu sobie z poczuciem winy, zmęczeniem i presją zewnętrzną. Garść metod na rozładowanie stresu.  Prowadząca: Beata Mąkolska –  trenerka rozwoju osobistego, red. naczelna portalu dla kobiet Wellnessday.eu, inicjatorka akcji społecznej „Dziecko też człowiek” i… mama 🙂
godz. 18.30-20.00 – O wychowaniu dzieci w duchu rodzicielstwa bliskości – podstawowe filary i cechy – wprowadzenie i rozpoczęcie Tygodnia Bliskości.
Prowadząca: Dorota Frydel – edukatorka okołoporodowa, instruktorka szkoły rodzenia, doula, mama.

WTOREK, 7 października
godz. 16.30 – 17.30 –  Dziecko – dobro (nie) publiczne – o asertywności gdy zostaje się mamą.
Wykład i rozmowa na temat przyjmowania i odpierania „dobrych rad” od innych (babć, cioć, sąsiadek itd.). O tym jak wzmacniać pewność siebie, jak wzmacniać intuicję macierzyńską i jak kulturalnie odmówić tym, co wchodzą nam w życie z butami.
Prowadząca: Beata Mąkolska –  trenerka rozwoju osobistego, red. naczelna portalu dla kobiet Wellnessday.eu, inicjatorka akcji społecznej „Dziecko też człowiek” i… mama 🙂
godz. 17.30 – 20.00 – Krąg Opowieści Porodowych (KOP) – bliskość od porodu jako podstawa udanych narodzin.
Na spotkanie zapraszone są wszystkie Kobiety – zarówno te, które o byciu Mamą dopiero myślą, te, które Matkami wkrótce zostaną, jak i te, które Mamami już są. Przyjdźcie i opowiedzcie swoją historię! W kręgu tych opowieści  będziemy obalać mity związane z porodem, oswajać lęki ciężarnych i budować pozytywny wizerunek porodu.
Prowadząca: Dorota Frydel – doula, edukatorka okołoporodowa, mama

ŚRODA, 8 października
godz. 11.00-12.00 – Ćwiczenia po porodzie z dziećmi – Mama Plus
Zapraszone są Mamy po okresie połogu wraz z dziećmi do 1 roku życia na wspólne zajęcia ze swoimi pociechami. W programie ćwiczenia, które Mama może wykonywać wspólnie z dzieckiem, trzymać je w ramionach lub układać na swoim brzuchu.
Prowadząca: Dorota Frydel – instruktorka fitness, z przygotowaniem do prowadzenia ćwiczeń dla kobiet w ciąży i po porodzie.
godz. 12.30-14.30 – Masaż niemowlęcy – zalety i znacząca rola „kojącego dotyku” jako element tworzenia więzi między dzieckiem a rodzicem. Pokazowe zajęcia, prowadzone w formie warsztatu. Zapraszamy przyszłych rodziców lub rodziców z małymi dziećmi ( od drugiego miesiąca życia) na kojący masaż swoich Maluszków.
Prowadząca: Dorota Frydel – instruktorka masażu dziecięcego, mama.
godz. 17.30 – 20.00 – Szkolenie z pierwszej pomocy małemu dziecku
–  zachłyśnięcie, RKO, najczęstsze sytuacje zagrażające zdrowiu lub życiu dziecka. Zapraszamy przyszłych rodziców lub rodziców małych dzieci, zwłaszcza niemowląt.
Prowadzący: Przemysław Małecki – ratownik medyczny- FAID.

CZWARTEK, 9 października
godz. 16.00 – 17.00 – Dobre narodziny, dobry start – wpływ na całe przyszłe życie. Co to znaczy być dobrze urodzonym?
Prowadząca: Dorota Fryc – położna przyjmująca również porody domowe, autorka wielu publikacji poświęconych tematyce okołoporodowej, mama
godz. 17.30 – 20.00 – Krąg Opowieści Laktacyjnych (KOL) – karmienie piersią jako jeden z filarów rodzicielstwa bliskości.  Zapraszamy serdecznie Mamy, które karmią lub karmiły piersią swoje dzieci oraz kobiety w ciąży, które Mamami wkrótce zostaną.  W kręgu tych opowieści  przyszłe Mamy będą mogły posłuchać budujących opowieści o karmieniu piersią kobiet, które tę właśnie drogę wybrały.
Prowadząca: Dorota Fryc – certyfikowany doradca laktacyjny, położna przyjmująca również porody domowe, mama

PIĄTEK, 10 października
godz. 11.00-12.00 – Ćwiczenia w ciąży –  aktywne przygotowanie do porodu, rola ruchu w ciąży, wskazane i niewskazane formy aktywności, zalety dla mamy i dziecka. Zapraszamy przyszłe Mamy od drugiego trymestru ciąży na udział w ćwiczeniach fizycznych dla ciężarnych.
Prowadząca: Dorota Frydel – instruktorka fitness, z przygotowaniem do prowadzenia ćwiczeń dla kobiet w ciąży.
godz. 17.00 – 19.30 – Krąg Opowieści Rodzicielskich (KOR) – zapraszamy wszystkich przyszłych i obecnych rodziców, którzy są zainteresowani wychowaniem swoich dzieci w duchu rodzicielstwa bliskości oraz tych, którzy tak właśnie swoje dzieci wychowują. Przyjdźcie i podzielcie się swoimi rodzicielskimi doświadczeniami, zabierzcie też swoje dzieci. Spotkanie to ma na celu przybliżyć ideę rodzicielstwa bliskości jako podstawy do zbudowania bliskiej i ufnej więzi ze swoim dzieckiem.
Prowadząca: Agata Dżaman- doradca chustowy, doula, mama

S0BOTA, 11 października
godz. 11.00 – 13.30 – Warsztaty z chustonoszenia dzieci jako kolejnego z filarów rodzicielstwa bliskości. Zapraszamy przyszłych i obecnych rodziców z małymi dziećmi.
godz. 13:30-15:00 – Indywidualne konsultacje dla rodziców chustujących swoje dzieci.
Prowadząca: Agata Dżaman- doradca chustowy, doula, aktywna mama chustująca swoje dzieci.
godz. 16:00 – 18:30 –  Krąg Opowieści Rodzicielskich (KOR) dla rodziców nastolatków. Na spotkanie zapraszamy rodziców nastoletnich dzieci, którzy chcą podzielić się swoimi doświadczeniami rodzicielskimi. Zapraszamy też rodziców, których dzieci niedługo wejdą w okres dorastania.  Co zrobić, żeby ze swoim dzieckiem pozostać blisko mimo upływającego czasu? Przyjdźcie i posłuchajcie prawdziwych historii rodzicielskich.
Prowadząca: Agata Dżaman- doradca chustowy, doula, mama

NIEDZIELA, 12 października
godz. 12.00 – Spotkanie otwarte dla wszystkich tych, którzy o rodzicielstwie bliskości chcą się dowiedzieć coś jeszcze. Zapraszamy też przyszłych i obecnych rodziców, którzy chcą skorzystać z BEZPŁATNYCH porad lub konsultacji dotyczących edukacji okołoporodowej, jak: przygotowanie do porodu, towarzyszenie douli przy porodzie, poród z bliską osobą, pielęgnacja noworodka i wielu innych.
godz. 14.30 -Zakończenie Tygodnia Bliskości.

Wszystkie zajęcia, a także konsultacje indywidualne pomiędzy zajęciami są udzielane BEZPŁATNIE. Na zajęcia obowiązują zapisy. Rezerwacja miejsc: Dorota Frydel, tel: 509 508 109 lub info@szkolarodzenia-ceo.pl

Adres: C.E.O. – Centrum Edukacji Okołoporodowej, Szkoła Rodzenia „Nowe Życie”
ul. Więckowskiego 1/5 (I piętro),  www.szkolarodzenia-ceo.pl

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: