Gra „eMeNeS – Okruchy pamięci – podróż sentymentalna”

W dniach 18 lutego – 2 marca grać można w Grę Muzealną „eMeNeS 9 – Okruchy pamięci – podróż sentymentalna”. To kreatywna zabawa, która również uczy! Gra przeznaczona jest dla wszystkich miłośników historii i sztuki. Do końca zabawy wstęp wolny do Gmachu Głównego Muzeum Narodowego i do Muzeum Historii Szczecina. Polecamy rodzinom z dziećmi w wieku szkolnym!

Dziewiąta edycja muzealnej gry eMeNeS poświęcona będzie podróżom w przeszłość i realizowana będzie na wystawach związanych z historią Szczecina, wyprawami morskimi i dawnymi zwyczajami oraz obrzędami panującymi na wsi pomorskiej. Gra odbywać się będzie w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie (Wały Chrobrego) oraz oddziale Muzeum Historii Szczecina (ul. Księcia Mściwoja II 8, Podzamcze). Do udziału zapraszone są dzieci z rodzicami lub opiekunami oraz młodzież i osoby dorosłe.

Gra Muzealna eMeNeS zainspirowana została zdobywającymi coraz większą popularność grami miejskimi oraz ideą „questingu”. W myśl hasła „od szczegółu do ogółu” – uczestnicy gry, szukając odpowiedzi na poszczególne pytania, będą musieli zapoznać się z całą ekspozycją.

Aby przystąpić do Gry Muzealnej eMeNeS należy w kasie Gmachu Głównego Muzeum Narodowego w Szczecinie pobrać kartę gry oraz zapisać się na specjalnej liście uczestnictwa. Karta gry zawiera pytania dotyczące eksponatów prezentowanych na wystawach. Poprawne odpowiedzi zawarte będą w samych eksponatach lub w ich opisach. W rozwiązywaniu muzealnych zagadek pomagać będą opiekunowie wystaw.

Wśród uczestników Gry Muzealnej eMeNeS rozlosowane zostaną nagrody. Rozstrzygnięcie konkursu i losowanie nagród odbędzie się 6 marca o godzinie 17.00 w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: