INKU FIKA – (nie)żegnanie lata

Szczeciński Inkubator Kultury i Kluboksięgarnia FiKa szykują dla najmłodszych specjalną atrakcję na koniec wakacji. W ostatni wakacyjny weekend dzieci w wieku 7-13 lat będą mogły wziąć udział w spacerze po Szczecinie, który odkryje przed nimi tajemnicze, dawne miejsca miasta. W programie również warsztaty i śniadanie na schodach Muzeum Narodowego w towarzystwie bohaterów książek Tove Jansson.

Na wspólne pożegnanie, a raczej (nie)żegnanie lata wraz ze Szczecińskim Inkubatorem Kultury oraz Kluboksięgarnią FiKa zaproszone są dzieci wraz z rodzicami.  Uczestnicy wydarzenia będą mogli spędzić czas aktywnie, odkrywając nieznane miejsca, nowe smaki i stare historie.

30 sierpnia wyjątkowy spacer po tajemniczym, dawnym Szczecinie  poprowadzi Tomasz Wieczorek, organizator akcji „Pokaż Szczecin Swoim Dzieciom” i projektu „Śladami Lubinusa. Przewodnik Niezwykły”. Książka-przewodnik „Szczecin Kids Guide” wyznaczy młodym odkrywcom trasę zwiedzania Szczecina – śladami zamkowych zegarów, historycznych platanów i Gryfa. Będzie też możliwość wygrania tego przewodnika! Zbiórka o godz. 12.00 pod Gmachem Głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie (Wały Chrobrego 3).
Po spacerze najmłodsi wezmą udział w warsztatach „Portret mojego miasta”, które w Muzeum Narodowym poprowadzi graficzka i ilustratorka Kasia Pawlikowska. Uczestnicy wspólnie stworzą wielką panoramę miasta z najpiękniejszymi, najukochańszymi i najważniejszymi dla nich miejscami w Szczecinie. Zakończenie wydarzenia zaplanowane jest na godz. 16.00.
Wydarzenie dla dzieci w wieku 7-13 lat. Udział jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja na adres: krabinska@mediadizajn.pl z imieniem i wiekiem dziecka oraz numerem kontaktowym do opiekuna. Wiadomość należy zatytułować: INKU FIKA. Termin zgłoszeń: 28 sierpnia 2014 r.

31 sierpnia o godz. 10.00 Kluboksięgarnia FiKa oraz restauracja „Mała Tumska” zapraszają na wyjątkowe śniadanie na schodach przy Muzeum Narodowym (Wały Chrobreg 3). Świętowane będą urodziny fińskiej pisarki Tove Jansson, która stworzyła Małą Mi, Włóczykija czy postrach dzieciństwa większości dorosłych – Bukę. Będą skandynawskie przysmaki oraz wspólne czytanie „Muminków” na kolorowych kocach w pięknym otoczeniu Wałów Chrobrego i szumiącej Odry. Program czytanek: godz. 11.00 – „Małe trolle i powódź”; godz. 12.00 – „Opowiadania z doliny muminków” i „Lato w dolinie muminków”; godz. 13.00 – „Tatuś muminka i morze” i „Pamietniki tatusia muminka”; godz. 14.00 – „Listopad w dolinie muminków” i „Zima muminków”; godz. 15.00 – „W dolinie muminków”. Do godz. 16.00 będzie można też wymienić się używanymi książkami podczas akcji wymiany książek.

INKU FIKA
Termin: 30 sierpnia (sobota), godz.12:00-16:00; 31 sierpnia (niedziela), godz. 10:00-16:00
Miejsce: Kluboksięgarnia FiKa, Gmach Główny Muzeum Narodowego w Szczecinie (Wały Chrobrego 3)

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: