IV Międzynarodowa Konferencja Edukacja Innowacja

W dniach 6-7 październka 2018 r. w Szczecinie odbędzie się IV Międzynarodowa konferencja EDUKACJA – INNOWACJA pt. ZDROWA EDUKACJA. Tematem przewodnim   jest zdrowie ludzi w szkole.

Na konferencji będą poruszane tematy związane ze zdrowiem wszystkich bohaterów edukacji – nauczycieli, uczniów i ich rodziców.

Szkoła jako dom wiedzy i nauki może efektywnie modelować  pozytywne wzorce rozwojowe, prozdrowotne, higienę psychiczną i dobrostan. Bowiem tylko w takim środowisku każdy ma właściwe warunki do wielostronnego rozwoju, który jest fundamentalnym celem edukacji!

Na konferencji pojawią się ważne pytania:

  • Jak stworzyć bogate środowisko edukacyjne?
  • Na czym polegają zdrowe warunki rozwoju ludzi w szkole?
  • Dlaczego stale wzrasta liczba dzieci z problemami szkolnymi i zaburzeniami zachowania?
  • Jak budować zdrowe środowisko nauczania – uczenia się – wychowania i dobrych relacji?
  • Jak zaangażować rodziców, by byli pomocą w całym procesie rozwojowym swoich dzieci?
  • Co trzeba zrobić koniecznie?
  • I co nas czeka, jeżeli nadal będziemy lekceważyć te tematy?

W tym roku przewodnikami po temacie ZDROWA  EDUKACJA są: prof. Joachim Bauer, prof. Joanna Mytnik, Agnieszka Czeglik, dr Wojciech Glac, Piotr Cieszewski, Jarosław Polak, Jarosław Szulski, Przemysław Łazaronek, Marta Król, Małgorzata Taraszkiewicz, Anna Borkowska, Marek Lecko, Zofia Zaorska, Zdzisław Hofman, Wiktoria Niedzielska – Galant, Agnieszka Walancik, Łukasz Kowalik, Małgorzata Brodowska, Iwona Durek i inni.

W programie: inspirujące wystąpienia i prezentacje, aktywna strefa wymiany doświadczeń i praktyk prowadzona przez ekspertów, mentorów,  strefa co-workingowa i wiele ciekawych dodatków.

Szczegóły w harmonogramie.

 

Każda edycja wydarzenia „Edukacja – Innowacja” skoncentrowana była wokół tematu przewodniego, który był poddawany refleksji na wykładach, prezentacjach i warsztatach prowadzonych przez znakomitych ekspertów, praktyków, specjalistów z Polski i z zagranicy.

W dotychczasowych edycjach konferencji wzięło udział ponad 800 uczestników, ponad 60 wykładowców, ekspertów, prelegentów, trenerów, coachów i praktyków. M.in. byli z nami: Monia Ben Larbi, Margaret Rasfeld, Peter Spork, Dorota Zawadzka, Jacek Pyżalski, Małgorzata Taraszkiewicz, Michael Schulte-Markwort, Beth Christie…

A tak wypowiadali się o konferencji dotychczasowi uczestnicy:

„To wydarzenie ma niesamowitą atmosferę. Rzadko zdarza się, by konferencja o edukacji była tak porywająca.”

„Jedna z najbardziej inspirujących konferencji w jakiej wzięłam udział. Koniecznie będę tu za rok.”

„Atmosfera i energia organizatorów pozytywnie zaraża”

Program szczegółowy wkrótce na stronie www.edukacjainnowacja.pl

Koszt konferencji to 400 zł/os – w cenie pełne wyżywienie przez dwa dni wydarzenia, bogaty pakiet konferencyjny, dostęp do strefy ekspertów i strefy networkingowej. Informacje i dane do przelewu w zakładce – KONTAKT.

Organizatorzy konferencji: Sławęcińskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ryszewku, Grupa Edukacyjna 21, Europejskie Stowarzyszenie Psychologów i Pedagogów Szkolnych oraz Centrum Edukacji Nieformalnej i Outdooru w Czarnocinie.

Konferencja realizowana pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu ds. UNESCO oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: