Koncert Galowy Studia Tańca Współczesnego Impact

8 czerwca Hala Opery na Zamku była miejscem interesującego wydarzenia. Odbył się tam Koncert Galowy Studia Tańca Współczesnego IMPACT, będący prezentacją całorocznej pracy wychowanków. Jak co roku spotkał się z wielkim uznaniem publiczności ze względu na niesamowitą malowniczość i energię, jaką ze sobą przyniósł. W tym roku motywem przewodnim widowiska były baśnie.

 

Koncert Galowy był pokazem umiejętności ponad 200 młodych tancerzy ze Studia Tańca Współczesnego IMPACT w Szczecinie, którzy przez cały rok przygotowywali się pod okiem instruktorów i choreografa, pani Doroty Gaweł. Na scenie swój talent zaprezentowały różne grupy wiekowe – od kilkulatków po tancerki nastoletnie.
Podczas tegorocznego koncertu wystąpiły gościnnie młode gimnastyczki z klubu MKS Kusy oraz tancerze Teatru Tańca Impact. Główną inspiracją dla widowiska była kraina baśni – choreografia i kostiumy nawiązywały do znanych wszystkim pokoleniom motywów: chatki z piernika, podwodnego zamku z syrenami czy Czerwonego Kapturka. Nie zabrakło też i odniesień do kultury masowej, np. do popularnego serialu.

impa1impa2impa3impa4impa5impa6impa9impa7impa8impa10
Koncert rozpoczął się od występu przygotowanego specjalnie na tę okazję – na scenie pojawiły się najmłodsze tancerki Impactu. Program taneczny stanowił nawiązanie do krainy skrzatów. Kolejne występy również nie zawiodły publiczności. Wysokie umiejętności taneczne młodych tancerzy oraz ciekawa choreografia w połączeniu z widowiskowymi, kolorowymi strojami, barwnym oświetleniem i muzyką stworzyły mieszankę wręcz wybuchową! Swój talent prezentowały wszystkie grupy wiekowe wychowanków Impactu. Każda z grup przedstawiła odmienną stylistycznie choreografię. Publiczność szczerze i głośno oklaskiwała wykonawców, którzy z entuzjazmem i radością prezentowali efekty ciężkiej pracy w studiu. Szczególne brawa zdobyły popisy taneczne starszych tancerek, którym towarzyszył śpiew wychowanki Impactu, Joanny Kamińskiej. Ciekawym urozmaiceniem wieczoru był też występ modych gimnastyczek z wykorzystaniem wstążek, piłek i kół. Nie zabrakło i popisów solistki, Oli Kąkol, a także Teatru Tańca Impact, którzy żywiołowym tańcem zakończyli prezentacje taneczne.

impa11impa12impa13impa14impa15impa16impa17impa18impa19impa20

Pod koniec koncertu złożono uroczyste podziękowania na ręce tych, dzięki którym możliwe było uczestnictwo w tym malowniczym wydarzeniu – instruktorom, tancerzom oraz pani Dorocie Gaweł, kierownik Studia Tańca Współczesnego IMPACT. Młodzi wykonawcy otrzymali złote medale oraz upominki. Koncert zakończył się gromkimi fanfarami na ich cześć.

Studio Tańca Współczesnego IMPACT powstało 16 lat temu. Obecnie należy do najbardziej rozpoznawalnych w Szczecinie. W swoich szeregach skupia około dwustu osób – dzieci i młodzieży, które rozwijają swoje umiejętności taneczne pod okiem doświadczonych instruktorów i choreografa, pani kierownik Doroty Gaweł. Zespół czynnie uczestniczy we wszelkiego rodzaju akcjach i festynach dla dzieci, takich jak finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, występy z okazji Dnia Dziecka czy Dni Morza. Osiągnięcia studia doceniają widzowie i jury, czego dowodem są liczne nagrody zdobywane podczas konkursów i koncertów organizowanych na terenie miasta i województwa. W roku 2006 Studio Tańca Impact za całokształt swojej działalności zostało uhonorowane zaszczytną nagrodą Prezydenta Miasta Szczecin.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Studia Tańca Współczesnego Impact.

Impreza pod patronatem portalu Rozwiń Skrzydła.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: