Literacki Plac Zabaw

1 października otwarta została kolejna twórcza przestrzeń w ramach projektu „Eksperymentalne Plac Zabaw w Szczecinie”. Tym razem na LIterackim Placu Zabaw dzieci zajmą się literaturą i wezmą udział w grze literackiej. Dzięki specjalnie zaaranżowanej przestrzeni i wybranym utworom literackim goście przeżyją wspaniałą przygodę. „Tyle widzimy w świecie, ile potrafimy nazwać.” – to hasło towarzyszące wydarzeniu.

LITERACKI PLAC ZABAW

otwarty jest w każdą niedzielę, poniedziałek i wtorek w godz. 11:00-16:00

w okresie od 1.10 do 22.12.2017 roku – z wyjątkiem 31.10.2017

Miejsce: galeria TWORZĘ SIĘ w Domu Kultury 13 muz

dla dzieci od lat 4

 

Program:

 

1.10.2017-22.12.2017

Literacki Plac Zabaw otwarty w każdą niedzielę, poniedziałek i wtorek w godz. 11:00-16:00 (z wyj. 31.10.2017)

 

28.10.2017, godz. 11:00-12:30

Warsztaty pisania kreatywnego z Kamilą Paradowską

Wiek uczestników: 7-9 lat

 

28.10.2017, godz. 13:30-15:30

Warsztaty pisania kreatywnego z Kamilą Paradowską

Wiek uczestników: 10-13 lat

 

Pisanie kreatywne – opis warsztatów

Jak za pomocą słów i obrazów stworzyć nowy świat – opowiadanie, wiersz, piosenkę? Na pewno nie siedząc przed pustą kartką papieru! Pisanie kreatywne zaczniemy od ruchu, wyprawy terenowej i pobudzenia skojarzeń, czyli znalezienia inspiracji. Potem nastąpi proces zapisywania – słowem i obrazem, tego co chcielibyśmy opowiedzieć innym. Na koniec – z naszych małych artefaktów stworzymy wspólną wystawę. Umiejętność pisania słów okaże się przydatna, ale nawet jeśli dopiero się jej uczysz – też jesteś mile widziany. Celem warsztatów jest przekonanie was, że pisanie może być naprawdę dobrą zabawą!

 

Prowadzenie: Kamila Paradowska – kierownik literacki Teatru Współczesnego w Szczecinie, autorka teatralnego bloga dla publiczności oraz programów edukacyjnych powstających we współpracy z Instytutem Teatralnym w Warszawie. W marcu 2016 ukazała się jej pierwsza książka „Teraz! Ilustrowana historia Teatru Współczesnego w Szczecinie”.

 

Zapisy: tworzesie@gmail.com. Ilość miejsc jest ograniczona.

Zapisy obowiązują na warsztaty oraz na wizytę w galerii grupy powyżej 6 osób. Małe grupy/osoby indywidualne zapraszamy bez zapisów, w godzinach otwarcia Literackiego Placu Zabaw.

————————————————————————————————————————————–

 

Literacki Plac Zabaw odbywa się w ramach projektu „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie”. Koncepcja opiera się na wykreowaniu i udostępnieniu mieszkańcom Szczecina oraz regionu interaktywnych przestrzeni twórczych nawiązujących do różnych dziedzin sztuki. Przygotowaniem „placów” zajmują się zaproszeni do projektu artyści, młodzi mieszkańcy miasta i regionu oraz lokalni animatorzy.

 

 

Organizatorzy: Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury 13 muz.

Projekt współfinansowany jest przez Miasto Szczecin.

 

 

Miejsce: TWORZĘ SIĘ w Domu Kultury 13 muz, pl. Żołnierza Polskiego 2, Szczecin (wejście od ul. Tkackiej )

Szczegóły: www.tworzesie.pl, FB: www.facebook.com/PrzepraszamTworzeSie

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: