Metabolic balance – rewolucja w dietetyce

Mamy dobrą informacje dla mam starających się wrócić do formy po porodzie i dla wszystkch tych, którzy chcieliby dbać o linię – w Szczecinie można już skorzystać z metabolic balance® – kompleksowego programu żywienia i regulacji przemiany materii. Z jego pomocą zmienicie swój dotychczasowy sposób żywienia na zdrowy, indywidualnie dopasowany do Waszych potrzeb i przywrócicie równowagę metaboliczną.


Czym jest metabolic balance® ?

metabolic balance® nie jest dietą, lecz specjalnie opracowanym programem żywienia i regulacji przemiany materii. Wszystko, co spożywamy, wpływa na naszą gospodarkę hormonalną. To ona kształtuje nasze zdrowie, wygląd, a nawet nasze zachowanie. Nie zdajemy sobie sprawy, jak dalekie są konsekwencje naszych błędów dietetycznych (np. brak kwasów omega 3 – może spowodować depresję, a pokarmy wysokowęglowodanowe nasilają trądzik). Każdy z nas jest inny, ma inną konstelację hormonalną. Różnica między kobietą a mężczyzną czy dwudziestolatkiem a pięćdziesięciolatkiem jest ogromna, dlatego też nie można zalecić Wszystkim tych samych produktów żywieniowych. Wyszukane produkty metabolic balance® zawierają te witaminy, pierwiastki śladowe i substancje mineralne, których brakuje organizmowi dla osiągnięcia zrównoważonej przemiany materii. (np. u osób, u których poziom żelaza lub wapnia jest zbyt niski, program dobiera środki spożywcze o dużej zawartości właśnie tych pierwiastków, zaś przy zbyt wysokim poziomie kwasu moczowego unika się produktów o wysokiej zawartości puryny).

Kto jest twórcą metabolic balance®?

Twórcą metabolic balance® jest dr. Wolf Funfack – internista, specjalista w zakresie przemiany materii i medycyny żywienia. Jego osobiste doświadczenia i codziennie spotykany w praktyce zawodowej problem nadwagi wielu pacjentów skłoniły go do poszukiwania skutecznych rozwiązań w zakresie diety i zdrowego odżywiania. W wyniku długoletniej pracy badawczej w dziedzinie odżywiania, nadwagi i związanych z nimi chorób przemiany materii, wspólnie z mgr inż. technologii żywienia Sylvią Bürkle w 2001 roku opracował program żywienia i przemiany materii, który to obecnie cieszy się dużą popularnością.

Dla kogo przeznaczony jest metabolic balance®?

Program przeznaczony jest dla osób, które chcą nie tylko schudnąć czy przybrać na wadze, ale chcą też poprawić swój ogólny stan zdrowia. Program mogą stosować osoby, u których występują komplikacje zdrowotne z powodu chorób związanych z nadwagą lub wynikiem złego żywienia np. cukrzyca, zaburzenia przemiany materii, nadciśnienie tętnicze, alergie, policystyczne jajniki, hashimoto, migrena, nietolerancje pokarmowe itp. Podobnie, gdy chcą Państwo niezależnie od wieku zyskać energię i wzrost sił witalnych.
metabolic1

Co nam daje metabolic balance®?

Stosując metabolic balance® zamieniają Państwo swój dotychczasowy sposób odżywiania na zdrowy, zbilansowany i indywidualnie dopasowany profil żywienia. Wprowadzenie kilku zmian we własnej diecie, zwyczajach i stylu życia ma znaczący wpływ na przemianę materii. Dlatego gorąco polecamy program metabolic balance®, który jest stworzony przez lekarzy i dietetyków. Z jego pomocą zmienicie Państwo swój dotychczasowy sposób żywienia na zdrowy, indywidualnie dopasowany do Waszych potrzeb profil żywienia, który przywraca równowagę metaboliczną. Wasz metabolizm będzie wówczas działał z korzyścią dla Was, a nie przeciwko Wam.
Po zastosowaniu metabolic balance® wzrośnie Państwa wydajność i koncentracja. Poprawi się również napływ energii, zdrowy sen, wzrost sił fizycznych i stanu psychicznego. Wzrost dobrego samopoczucia i witalność będą u Państwa widoczne już po kilku dniach stosowania programu.

Czym różni się metabolic balance® od innych koncepcji żywieniowych?

Przede wszystkim skutecznością! Doświadczenie metabolic balance® zebrane w ostatnich 10 latach oraz intensywny rozwój tworzy z nas liderów w dziedzinie metod żywienia.  Mimo zgubienia przez Uczestników kilku, kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu kilogramów skóra pozostanie jędrna i gładka.
 Indywidualny program żywieniowy metabolic balance® składa się z  4 faz:
– fazy przygotowawczej;
– fazy ścisłej;
– fazy łagodnej;
– fazy podtrzymującej.
Faza przygotowawcza – trwa dwa dni i ma na celu przygotowanie organizmu do zmiany nawyków żywieniowych. Podczas tej fazy spełnione są już dwa zalecenia programu metabolic balance®; tylko trzy posiłki dziennie i picie odpowiedniej ilości wody.
Faza ścisła – trwa co najmniej 14 dni, polega na spożywaniu tylko i wyłącznie posiłków ułożonych indywidualnie dla każdego uczestnika programu. W tej fazie najwięcej się dzieje, odzyskujemy poczucie sytości, a nasz organizm zaczyna funkcjonować na najwyższych obrotach.
Faza łagodna – dopuszczalne jest wprowadzenie nowych produktów (z listy produktów dodatkowych) z zachowaniem podstawowych zaleceń programu. Po pierwszych 14 dniach, nawet jeśli faza ścisła jest kontynuowana, można – a nawet trzeba – dodawać do pożywienia zdrowe oleje i tłuszcze.
Istnieją trzy kryteria umożliwiające przejście z fazy ścisłej do fazy łagodnej:
– uczestnik uzyskał docelową masę ciała lub osiągnął docelowe korzyści zdrowotne;
– uczestnik stracił 20 kg w ciągu fazy ścisłej, musi zatem przejść do fazy łagodnej, na co najmniej cztery tygodnie celem przyzwyczajenia tkanki skórnej do „nowego ciała”;
– uczestnik chce pojechać np. na urlop, w gości i chce przerwać fazę ścisłą. Dopuszczalne jest tutaj spożycie jednego „zwykłego posiłku”. Jest to możliwe najwcześniej po upływie 14 dni fazy ścisłej.
Faza podtrzymująca – powinna trwać całe życie, gdyż program metabolic balance® nie jest okresową dietą na szybką utratę wagi. Faza podtrzymująca rozpoczyna się od momentu osiągnięcia docelowej wagi ciała. Uczestnicy po zastosowaniu programu czują się tak znakomicie, że nawet nie myślą, aby powrócić do starych nawyków.

metabolic

Gdzie można skorzystać z programu metabolic balance®?

Ambasada Zdrowia Stenro zaprasza na pierwsze niezobowiązujące, spotkanie konsultacyjne, na którym zapoznające z zasadami działania programu metabolic balance®. Spotkania konsultacyjne odbywają się cyklicznie, terminy spotkań umieszczone są na stronie www.stenro.pl  Obowiązuje rezerwacja miejsca na spotkanie.

Oferta:
PAKIET KOMFORTOWY
  obejmujący:

 – analizę dotychczasowego stylu życia i odżywiania się (mile widziana rozpiska z 2-3 dni – co, ile i o której jemy); otrzymają też Państwo skierowanie na badania krwi – koszt badań wstępnych zawarty jest w cenie;

– po 2-3 dniach – omówienie i zaplanowanie fazy przygotowawczej, ustalenie listy niezbędnych zakupów w celu przygotowania się do programu – edukacja żywieniowa. Ocena wyników badań i wyjaśnienie ich wartości;

– przekazanie indywidualnego programu regulacji przemiany materii, omówienie fazy ścisłej – tj. pierwszych 14 dni tej fazy;

– po około 2 tygodniach – analiza tego, co wydarzyło się przez dwa tygodnie fazy ścisłej, wytyczne na następny tydzień /lub dwa, wprowadzenie nienasyconych kwasów tłuszczowych do programu, decyzja odnośnie przejścia w kolejną fazę programu;

– ponowne badania krwi po upływie około 3 miesięcy, włącznie z wyjaśnieniem zmian i wartości – drugie badanie krwi jest dodatkowo płatne;

– 3-miesięczna opieka indywidualna (spotkania, kontakt telefoniczny i e-mailowy)

 PAKIET PRESTIŻOWY obejmujący  cały zakres pakietu komfortowego plus dodatkowo:

 – konsultacja z trenerem – omówienie zasad ćwiczenia, programu ćwiczeń;

– karnet na 10 wejść – na salę fitness – TECA SWITCHING / bieżnie/ rowery stacjonarne (każde wejście 60 min);

– karnet na 10 wejść – HYPOXI L 250 ( każde wejście 30 min).

Promocja!
Tylko do końca miesiąca, na hasło „MM”- pakiet prestiżowy w cenie pakietu komfortowego

Kontakt:

mgr Romana Stencel
tel. 506 056 222
ul. Duńska 88 lok. 2
www.stenro.pl
kontakt@stenro.pl

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: