Nowe centrum zabaw dla dzieci w Szczecinie

dzieciMłodzi wielbiciele mocnych wrażeń mogą zacierać ręce z radości. W Szczecinie powstanie Dziecięce Centrum Zabaw Ekstremalnych Kid’s Extreme. Będzie to pierwsze tego typu miejsce w Polsce. W nowym klubie dzieci będą miały okazję nie tylko wspinać się na ściankach wspinaczkowych, ale i skakać z wysokości czy latać mini-samolotem  – wszystko pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Sam pomysł stworzenia miejsca zabaw ekstremalnych nie jest nowy – podobne kluby istnieją już w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i Niemczech. W Polsce jeszcze nikt nie odważył się otworzyć tego typu sali zabaw. Aż do tej pory – bowiem już w 2016 roku  to właśnie w Szczecinie zostanie otwarte Kid’s Extreme, czyli nowy obiekt rozrywkowy dla dzieci i młodzieży, pozwalający im na przekraczanie granic i zupełną swobodę w zabawie.

– Zawsze byłem marzycielem i wizjonerem – mówi Arkadiusz Nagel, założyciel Kid’s Extreme – właściwie nadal nim jestem. Doskonale rozumiem dzieci i ich potrzeby, które są zupełnie inne niż potrzeby zrównoważonych, przewidywalnych dorosłych. Dzieci są niespokojnymi duchami, ciągle gdzieś biegną, czegoś poszukują; chcą odkrywać coraz to nowe rzeczy, i –  w przeciwieństwie do dorosłych – nie mają w sobie tyle strachu. Odważnie realizują swoje pomysły, mimo wszelkich przeszkód, jakie stawiają im na drodze dorośli. Teraz jednak już nie muszą się martwić, że czegoś nie mogą zrobić. Ja umożliwię spełnienie ich marzeń, stworzyłem miejsce specjalnie dla nich! – opowiada podekscytowany pasjonat.

W Dziecięcym Centrum Zabaw Ekstremalnych będą dla dzieci dostępne rozrywki, które niejednego rodzica przyprawiłyby o gęsią skórkę. Na różnego rodzaju ściankach wspinaczkowych oraz stromych poliuretanowych górach, do złudzenia przypominających prawdziwe szczyty,  pociechy będą mogły wspinać się bez zabezpieczenia – na podłodze bowiem znajdować się będzie specjalne podłoże z unikalnymi poduchami, amortyzujące upadki nawet z dużej wysokości. Dzięki tej opatentowanej, sprowadzanej z USA nawierzchni dzieci będą mogły również bezurazowo skakać z trampoliny o wysokości drugiego piętra oraz z wiszącego mostu, zawieszonego pod sufitem hali na wysokości 8 m.

Na amatorów wodnych rozrywek czeka m.in. basen o głębokości 3 m, posiadający funkcję wypychania na powierzchnię znajdujących się w nim osób, symulator bagna z zamontowanym czujnikiem wciągania oraz fontanny, podrzucające w górę młodych pływaków. Tym, którzy będą woleli latać, zostaną udostępnione mini-samoloty – jednoosobowe maszyny zdalnie sterowane przez kolegę, rodzica czy instruktora. Miłośnicy budowania będą mogli korzystać z placu budowy, a do ich dyspozycji będą prawdziwe cegły, zaprawa, piach i narzędzia murarskie. Zaplanowano również atrakcje sezonowe – górę piasku na lato, sztuczne deszcze na jesień oraz zimową 200-metrową skocznię pokrytą lodem lub sztucznym śniegiem. A wszystko to bez krępujących lin i pasów.

Jak twierdzi Arkadiusz Nagel, wszelkie zabawy będą dla dzieci całkowicie bezpieczne. Dzięki najnowszym technologiom, certyfikatom bezpieczeństwa i wykwalifikowanym instruktorom pociechy nie doznają najmniejszego uszczerbku na zdrowiu. Do dyspozycji dziecka zawsze pozostawać będzie osoba dorosła, której zadaniem będzie nie tyle pilnowanie go, lecz zachęcanie do aktywności i informowanie o możliwościach sprzętowych. Wszelkie urządzenia są tak zaprojektowane, by zapewnić dzieciom maksimum wrażeń i maksimum bezpieczeństwa.

– Kid’s Extreme to przedsięwzięcie poważne, profesjonalne i bezpieczne – mówi pan Arkadiusz. – Na Zachodzie takie place zabaw funkcjonują bardzo dobrze, są rokrocznie kontrolowane i nigdy nie wydarzył się żaden wypadek. Myślę, że i w naszym kraju się to przyjmie. Badanie rynku w Polsce wykazało, że jest duża potrzeba istnienia takich miejsc, a to dlatego, że dzisiaj dzieci mają ograniczony kontakt z naturą i ze światem w ogóle; na każdym kroku są kontrolowane i dozorowane. Moje centrum będzie dla nich odskocznią. Gdy konsultowałem swój pomysł na internetowych forach dla rodziców, zainteresowanie było ogromne. Cały czas otrzymuję e-maile i telefony z pytaniami o termin i miejsce otwarcia. Liczę na gości z całej Polski oraz z Niemiec.

Lokalizacja nowej sali (a raczej hali) zabaw na razie nie jest znana. Jak twierdzi inwestor, prowadzone są rozmowy z kontrahentami na Prawobrzeżu. Nieoficjalnie mówi się o terenie lotniska aeroklubu. Przewidywalny termin otwarcia to 1 czerwca 2016 roku. Pan Arkadiusz chce otworzyć podwoje Kid’s Extreme właśnie w Dzień Dziecka.  – Jest to dla mnie data symboliczna – mówi. – Może dlatego, że ja sam jestem wiecznym chłopcem. Zanim otworzę centrum, sam wypróbuję wszystkie urządzenia – śmieje się.

Z okazji otwarcia Kid’s Extreme właściciel zaplanował szereg ekstremalnych atrakcji-niespodzianek. Informacje w najbliższym czasie pojawią się w lokalnych mediach (m.in. na naszym portalu). Tymczasem aktualności można śledzić na profilu FB.

Uwaga! Treści zawarte w tym artykule nie są prawdziwe – był to nasz żart na prima aprilis! 🙂

Mnóstwa dobrego humoru na każdy dzień życzy redakcja portalu Rozwiń Skrzydła! 🙂

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: