nowości ksiązkowe połowa kwietnia

pomelo wyruszaPomelo, filozofujący słoń mieszkający pod dmuchawcem, postanawia sprawdzić, co kryje się za murem jego ogrodu. Czy tam też widać księżyc? Czy kwiaty wyglądają jak kwiaty? I czy ktoś się do niego tam uśmiechnie? Żegnajcie, marchewki! Żegnajcie, sałaty! Żegnajcie, cykorie! Witaj, świecie! Zabawny i mądry komentarz do życia (nie tylko słoni!) – dla dzieci i dorosłych. Świetne ilustracje Benjamina Chauda. W serii ukazały się: „Pomelo ma się dobrze pod swoim dmuchawcem”, „Pomelo jest zakochany”, „Pomelo śni”, „Pomelo i przeciwieństwa”, „Pomelo się zastanawia”, „Pomelo i kolory”.

Ramona Badescu Pomelo wyrusza za mur ogrodu

Wydawnictwo Zakamarki 2015

3+

w gdańskuW Gdańsku straszy. Ale nie w nocy, tylko za dnia. A to złamanie najważniejszej zasady w świecie duchów: Straszyć można tylko po zmroku. Policja jest bezradna. Tu może pomóc jedynie detektyw Pająk! Kto straszy za dnia: duch Pirata z zatopionego okrętu, kaszubski Olbrzym, złośliwi bracia Nietoperze z krypty kościoła Mariackiego, wodna strzyga znad rzeki Strzyży czy Samotny Duch z baszty Pod Ciemną Gwiazdą? Przemykając pod nogami przechodniów, detektyw Pająk idzie na poszukiwanie przestępcy. „W Gdańsku straszy” to kryminał dla dzieci, które nie boją się pająków, nietoperzy, upiorów i strzyg, z niezwykłymi ilustracjami Józefa Wilkonia.

Piotr & Paweł Sitkiewicz W Gdańsku straszy

Wydawnictwo Oficyna Gdańska 2015

7+

 

piżamoramaNiezwykła podróż chłopca w piżamie w paski. Dziecko zapada w sen, a książka ożywa, by przenieść je do pełnego zgiełku, świateł i ruchu Nowego Jorku – miasta, które nigdy nie zasypia. W tej książce przypomniana została bardzo stara technikę animacji „ombro cinema”, oparta na iluzji optycznej. Dołączona paskowana folia pozwala ożywić ilustracje. Aby stworzyć iluzję ruchu, wystarczy przyłożyć folię do prążkowanego obrazka i bardzo powoli przesuwać ją od jednej krawędzi strony do drugiej. Zobaczyć można wówczas migoczące światła ulicznego zgiełku, pędzące autostradą samochody, wirujące liście drzew w Central Parku, ruchliwe ulice Manhattanu i tłumy ludzi na Broadwayu – to jest właśnie piżamorama!

Frederique Bertrand, Michael Leblond Nowy Jork Piżamorama

Wydawnictwo Wytwórnia 2015

3+

 

dzieci to koszmarneGdy Lusia Niedźwiedzińska znajduje w lesie ludzkie dziecko, jest zachwycona. Zabiera chłopca do domu i prosi mamę, aby pozwoliła jej go zatrzymać, choć stara i mądra niedźwiedzica ostrzega córeczkę: „Dzieci to koszmarne zwierzątka domowe”. Wkrótce Lusia odkryje, że mama miała rację. Ten mały samczyk człowieka okropnie rozrabia, a do tego w ogóle nie umie korzystać z kuwety…

Peter Brown Dzieci to koszmarne zwierzątka domowe

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

0+

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: