O ekologii kulturalnie – warsztaty dla dzieci

logo o ekologii kulturalnie

Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Zalesiu oraz Szczecinskie Centrum Informacji Turystycznej Szmaragdowe Zdroje zapraszają na warsztaty, realizowane w ramach programu „O ekologii kulturalnie”, które odbędą się w dniach 3-4 października. Poniżej podajemy harmonogram zajęć.
Z recyklingiem za pan brat, od 8lat – TOEE, 3-10-2015, godz. 11.00

Podczas warsztatów dowiemy się m.in. dlaczego należy segregować śmieci i co to jest recykling. Aby zrozumieć idee „nowe życie odpadów” oraz „ze starego coś nowego” uczestnicy stworzą prace plastyczno –  techniczne z zastosowaniem materiałów nadających się do recyklingu.

Zielonym do góry-gawędy o drzewach – SCIT – Szmaragdowe, 3-10-2015, godz. 10.00 oraz 11.45

Skąd się wzięły drzewa? Jak wyglądało pierwsze drzewo? Jakie drzewo jest najstarsze na świecie? O czym mówią liście i dlaczego liście mają tak różne kształty? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych ze światem drzew otrzymamy biorąc udział w spotkaniu.

Na sześciu nogach – w królestwie owadów – SCIT – Szmaragdowe, 4-10-2015, godz. 9.00 oraz 10.30

Podczas warsztatów poznamy bogactwo świata stawonogów i jego różnorodność. Spotkamy się z chrząszczami, błonkówkami, muchówkami, karaczanami czyli owadami, które nie cieszą się zbyt dużą sympatią. Podczas spotkania dowiemy się gdzie i jak obserwować nasze otoczenie aby spotkać stawonoga.

Zajęcia są bezpłatne. Zapisy do 02-10-2015,   e-mail:  ekologia-festiwal@wp.pl  (ilość miejsc ograniczona)

Adresy:

TOEE – Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Zalesiu, Tanowo 4

SCIT – Szmaragdowe Zdroje, ul. Kopalniana 12

Warsztatom towarzyszą działania literackie podczas Festiwalu Czytania Odkrywcy Wyobraźni – informacje znajdują się tutaj.

 

 

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: