Orszak Trzech Króli w Szczecinie

Największe uliczne jasełka, czyli Orszak Trzech Króli, odbędą się w poniedziałek, 6 stycznia, w kilkudziesięciu miastach Polski. Również i ze Szczecina Trzej Królowie wyruszą w daleką drogę do Betlejem, by złożyć mirrę, kadzidło i złoto przy żłóbku Dzieciątka Jezus. Towarzyszyć im będą rycerze, dwórki, pastuszkowie, anioły, a na drodze staną diabły.

 

Orszak wyruszy o godz. 12.00 z placu Armii Krajowej. Formowanie orszaków przy dźwiękach kolęd, ćwiczenie okrzyków, przedstawienie idei Orszaku i pokazy sprawności odbywać się będą już od godz. 11.30. Dalej kolorowy korowód przejdzie Aleją Jana Pawła II, koło Rektoratu Uniwersytetu Szczecińskiego (scenka „U Heroda”), przez Plac Grunwaldzki (scena „Republika przyjemności”) i Plac Lotników (odegranie walki Dobra ze Złem) na Plac Orła Białego, gdzie przy Stajence złoży wraz z Królami pokłon Dzieciątku Jezus i wspólnie z mieszkańcami miasta obdaruje je wspólnie zaśpiewanymi kolędami.

Jak co roku każdy z królów będzie mieć swój orszak: kolorową, radosną świtę. Tutaj organizatorzy liczą na pomoc szczecinian – zarówno tych małych, jak i dużych. Jak stać się walecznym rycerzem europejskim, dzielnym wojownikiem afrykańskim lub azjatyckim, delikatną damą dworu, pastuszkiem, a nawet ochroniarzem króla? Tutaj znajdziecie kilka wskazówek i wzorów kostiumów, które można wykonać samodzielnie.

Orszak Trzech Króli jest coroczną imprezą o charakterze ogólnopolskim. W Szczecinie odbędzie się po raz czwarty. Zachęcamy do zabawy! Nie zapomnijcie się przebrać! Szczegółowy program wydarzenia – już wkrótce.

Orszak Trzech Króli
Termin: 6 stycznia, od godz. 11.30. Wymarsz o godz. 12.00.
Miejsce: od pl. Armii Krajowej do pl. Orła Białego.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: