Muzeum Techniki i Komunikacji

Muzeum Techniki i Komunikacji

Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie zaprasza do zwiedzania ekspozycji, składających się głównie ze zbiorów technicznych: pojazdów, maszyn, sprzętu gospodarstwa domowego, jak również fotografii, dokumentów i książek. Muzeum wciąż rozwija się i stara się zachęcać do odwiedzenia jego progów przez najmłodszych mieszkańców Szczecina. Od końca października na dzieci czekają trzy interaktywne konsole z grami edukacyjnymi.

Zajezdnia tramwajowa „Niemierzyn” zakończyła swoją działalność w 2004. Odpowiedzią na pytanie, co dalej, był projekt adaptacji nieczynnej zajezdni na cele muzealne, który powstał ze wspólnej inicjatywy władz Szczecina, Szczecińskiego Towarzystwa Miłośników Komunikacji Miejskiej oraz Muzeum Narodowego w Szczecinie.

W Muzeum Techniki i Komunikacji można zobaczyć głównie zbiory techniczne: pojazdy, maszyny, sprzęt gospodarstwa domowego i elektroniczny, jak również fotografie, dokumenty archiwalne, książki oraz prasę techniczną. Najbardziej znaczącym nabytkiem jest licząca ponad 100 obiektów kolekcja zakupiona od Leszka Liszewskiego, poświęcona polskiej motoryzacji.

Nowość w Muzeum to edukacyjne konsole dla dzieci. Dotykając ekranu można naprawić samochód, skonstruować własny pojazd lub wybrać się w podróż tramwajem. – Dziecko wybiera tramwaj, dopasowuje do niego pasażerów w strojach z epoki i ówczesny widok miasta – opowiada dr Andrzej Wojciech Feliński, szef działu edukacji muzeum. – W nagrodę odbywa podróż po Szczecinie w epoce, którą sobie wybrało. Kolejna konsola zabiera dziecko do warsztatu samochodowego. Samochód ma trzy usterki, które gracz musi wskazać. Ostatnia gra uczy poszanowania środowiska. Dziecko, dobierając opony, silnik, karoserię pojazdu – dowiaduje się czy stworzyło pojazd przyjazny dla środowiska. W połowie listopada w Muzeum znajdzie się symulator jazdy tramwajem, dziei któremu poprowadzić będzie można 3 typy tramwajów.

Muzeum można odwiedzać:
Poniedziałek – wystawy nieczynne
Wtorek – godz. 10-15 – wstęp wolny (z wyjątkiem „Eureki ruchu”)
Środa – 10-16
Czwartek – 10-16
Piątek – 10-18
Sobota – 10-18
Niedziela – 10-16

Ceny biletów:
Normalny – 10 zł
Ulgowy – 5 zł
Rodzinny – do 5 osób (1 lub 2 dorosłych i dzieci) – 24 zł
Grupowy (minimum 10 osób) – 5 zł
Interaktywna wystawa „Eureka ruchu” – dopłata do biletu 4 zł; przy kupnie biletu rodzinnego dopłata do każdej osoby

www.muzeumtechniki.eu

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: