Piknik nad Odrą 2014

W dniach 10-11 maja zapraszamy na XXIII Piknik nad Odrą. Wielki festyn, prezentujący najnowsze oferty biur podróży, hoteli, ośrodków wypoczynkowych i uzdrowisk, a także atrakcje kulturalne regionów Polski i świata. W tym roku towarzyszyć mu będzie partner – Województwo Lubuskie. Jak zwykle nie zabraknie też atrakcji dla dzieci i rodziców.

W dniach 10-11 maja w Szczecinie nikt nie będzie się nudził. Targi turystyczne, jarmark, wielkie gotowanie oraz muzyka – oto atrakcje zbliżającego się Pikniku nad Odrą. Tuż przy Odrze powstanie alejka stoisk z kolorowymi zabawkami, pamiątkami, wyrobami artystycznymi, gastronomią oraz atrakcjami dla dzieci – wesołym miasteczkiem, dmuchanymi zamkami itp. Na uczestników Pikniku nad Odrą czekają:

Wielkie Gotowanie – od lat hit Pikniku nad Odrą. W sobotę zapłonie ogromne palenisko, a w 2500-litrowym garze załoga kucharzy ugotuje specjalną potrawę dla ok. 10 tys. gości. Tradycyjnie pierwsze porcje wydawane będą przez prezydenta Szczecina.

Targi Żywności i Produktów Ekologicznych ORGANIC – doskonała okazja do spotkania producentów, dystrybutorów oraz instytucji promujących żywność i produkty ekologiczne.

Wiosenny festyn rodzinny – to stoiska pełne kolorowych zabawek, pamiątek i wyrobów artystycznych. Stoiska oferujące wyroby rzemieślnicze są doskonałą okazją do nabycia niecodziennych, często jedynych w swoim rodzaju pięknych przedmiotów. Na festynie nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, oferowanych przez wesołe miasteczka, stoiska z barwnymi balonami, zabawkami i słodkimi przysmakami. Na scenie zlokalizowanej na przeciwko stoisk będzie można zobaczyć m.in. pokazy tańca, występy folklorystyczne oraz posłuchać muzyki szanty i wziąć udział w licznych konkursach.

Targi Turystyczne „Market Tour”, podczas których można poznać ofertę turystyczną poszczególnych regionów z całej Polski, sprawdzić gdzie aktywnie spędzić weekend, wakacje czy ferie. Są to największe tego typu targi w kraju, które co roku przyciągają polskich i zagranicznych wystawców.

Strefa Globtrotera – w prograie m.in. spotkania ze znanymi podróżnikami (gość specjalny – Wojciech Cejrowski – wstęp biletowany), stoiska wystawowe, pokazy, filmy, dyskusje na temat podróży, wystawa fotograficzna, panel dla rodzin z dziećmi, prezentacje ofert i sprzętu turystycznego, porady i warsztaty podróżnicze. Szczegóły programu – tutaj.

Program sceniczny – obfitujący w występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych, folklorystycznych, rockowych, a także pokazy tańców i sztuk walki. Ramowy program sceny – tutaj.

Warsztaty plastyczne dla najmłodszych – Miasto Szczecin wraz ze Stowarzyszeniem POMIEŚCIENOGA (projekt Kamienice Szczecina) przygotowało specjalne zajęcia, podczas których z kartonów i materiałów recyklingowych dzieci stworzą architekturę inspirowaną szczecińskimi kamienicami. Warsztaty odbędą się 10 i 11 maja w godz. 12.00-13.00, 14.00-15.00 oraz 16.00-17.00 w namiocie promocyjnym Miasta Szczecin. Organizator zapewnia wszelkie niezbędne materiały plastyczne, udział w zajęciach jest bezpłatny. By móc uczestniczyć w warsztatach, należy przesłać zgłoszenie na adres: kontakt@kamieniceszczecina.pl, w tytule wiadomości wpisując „Warsztaty plastyczne – Piknik nad Odrą”.

„Pokaż Szczecin Swoim Dzieciom” – Głównym celem akcji jest zainspirowanie mieszkańców Szczecina do odkrywania miasta wspólnie z dziećmi oraz pokazanie Szczecina, jako miasta atrakcyjnego turystycznie dla dużych oraz małych turystów. Jak zwiedzać miasto w sposób ciekawy i interesujący dla dzieci i młodzieży oraz jak mówić, co pokazywać oraz jak łączyć zwiedzanie z zabawą – tego dowiedzą się ci, którzy zdecydują się wziąć udział w akcji.
W tym roku planowane są trzy szlaki wycieczkowe: autobusowy, wodny i pieszy. Wszystkie trasy będą ułożone pod kątem atrakcyjności dla dzieci w różnym wieku oraz ukazania walorów Szczecina: kulturowych, przyrodniczych, architektonicznych i historycznych, a wszystko to przeplecione szczecińskimi legendami.
Wszyscy mieszkańcy biorący udział w bezpłatnych wycieczkach będą mieli niepowtarzalną okazję, aby w sposób łatwy i przyjemny pogłębić wiedzę na temat Szczecina. Wycieczki prowadzone będą przez doświadczonych lokalnych przewodników.
Do udziału w akcji „Pokaż Szczecin Swoim Dzieciom” zaproszeni są dorośli oraz dorośli wraz z dziećmi (min. 6 lat). Osoba pełnoletnia będzie miała możliwość zapisu wraz z jednym dzieckiem. Zapisy rozpoczną się 5. maja. Liczba miejsc ograniczona, decydować będzie kolejność zgłoszeń. Szczegóły zgłoszeń oraz plan wycieczek – tutaj.

Regaty Wioślarskie – szczegóły tutaj.

Piknik nad Odrą
Termin: 10-11 maja, godz. 12.00-20.00
Miejsce
: Wały Chrobrego

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: