Zabawa w geocaching i sprzątanie Jeziora Szmaragdowego

foto: MW

Które z dzieci nie chciałoby pobawić się w prawdziwych łowców skarbów? Wszystkim spragnionym podobnych wrażeń polecamy zabawę w geocaching. To gra terenowa dla każdego. Uczestnicy ukrywają na terenie Szczecina zabezpieczone skarby, a inni szukają ich przy pomocy odbiornika GPS. A skrytek ukrytych w mieście jest sporo… Najbliższa zabawa w geocaching połączona będzie ze sprzątaniem terenu wokół Jeziora Szmaragdowego (25 kwietnia).

Dzieciaki będą zachwycone, gdy wspólnie z rodzicami będą  poszukiwać prawdziwego skarbu, w którym na dodatek nie wiadomo, co się kryje. Później można wspólnie znaleźć nowe miejsce ukrycia skarbu dla innych poszukiwaczy.

Jak to działa?
Na początek należy się zarejestrować na stronie Geocaching.com. Jest to międzynarodowa strona, na której wyszukuje się i zakłada nowe skrytki, rejestruje trasę przedmiotów podróżnych oraz dokonuje wpisów w internetowym logbooku każdej skrzynki. Stronę wyświetlić można w jezyku polskim. Na stronie znajduje się praktyczny poradnik do gry, baza skrzynek, wszelkie niezbędne informacje, „abc” dla początkujących, kodeks oraz forum użytkowników. Można tez pobrać specjalną aplikację do smartfona, umożliwiającą poszukiwania skarbów.

Poszukiwane skarby to tzw. skrytki – odpowiednio zabezpieczone, wodoszczelne pojemniki, zawierające drobne upominki oraz dzienniki, w których kolejni znalazcy odnotowują swoje odkrycia. Współrzędne miejsc, w których ukryte są skrzynki, ich opisy oraz instrukcje niezbędne do ich znalezienia dostępne są na stronie zabawy Geocaching.com. Codziennie do bazy przybywa po kilka nowych skarbów. Uczestnicy gry wyszukują skrytki przy pomocy odbiornika GPS lub smartfona z zainstalowaną odpowiednią aplikacją do geocachingu.
Wskazówki dla rozpoczynających zabawę z geocachingiem znajdziecie na stronie http://geocaching.hot-point.pl/. Na stronie widnieje lista skrytek ukrytych w naszym mieście.

UWAGA! Najbliższa zabawa w geocaching połączona będzie ze sprzątaniem terenu wokół Jeziora Szmaragdowego (25 kwietnia).

Zbiórka: 25 kwietnia (sobota) o godz. 10.00 na Polanie Widok. W ramach wydarzenia odbędzie się sprzątanie polany oraz malownicze tereny wokół Jeziora Szmaragdowego (przewidziany czas: 3 godziny – spokojne tempo). Każdy uczestnik otrzyma worek na śmieci oraz rękawiczki, stąd konieczna jest wcześniejsze potwierdzenie przybycia poprzez zalogowanie na stronie wydarzenia (Log „Will Attend” na stronie http://coord.info/GC5PAHJ) – jest to informacja dla organizatora, który przygotuje odpowiednią ilość materiałów. Po oddaniu worka ze śmieciami w umówionym miejscu, będzie można wpisać się do logbooka.

Wydarzenie odbędzie się bez względu na pogodę. Osoba, która zbierze najwięcej śmieci, otrzyma w nagrodę darmową kawę i ciastko od Szmaragd Cafe. dla pozostałych uczestników – kawa za symboliczne 2 zł. Dodatkowo każdy uczestnik wydarzenia otrzyma specjalny wirtualny geocachingowy upominek. Po zakończeniu sprzątania planowane jest ognisko (prowiant we własnym zakresie), podczas którego Natalia Kasowska opowie o tajemnicach i zagadkach Jeziora Szmaragdowego oraz pokazę podwodne zdjęcia. Będzie również możliwość odbycia wycieczki po pobliskich bunkrach, które w tym dniu zostaną uruchomione na nowy sezon.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: