Powitanie wiosny w Szczecińskim Inkubatorze Kultury

Szczeciński Inkubator Kultury świętuje nadejście wiosny i zacheca do gruntownych porządków. Wszak niepotrzebne nam rzeczy mogą przydać się innym. 28 marca w ogrodzie INKU odbędzie się wymiana garażowa i książkowe swap party. Aby zachęcić do wiosennej aktywności, organizatorzy  zapraszają też na akcję społeczno-rowerową, na warsztaty i do strefy sportu.

 

Na wspólne powitanie wiosny zaproszone są całe rodziny. Organizatorzy zachęcają do zabrania koców i innych rzeczy, które mogą przydać się na pikniku. Akcja INKU na PLUSIE odbywać się będzie w siedzibie Inkubatora przy al. Wojska Polskiego 90 w godz. 11.00-16.00. Udział bezpłatny.

Plan działań:

AKCJA PIMP MY/YOUR BIKE, godz. 11:00 -15:00

Na miejscu będzie ZetPetowy Pan, który dopompuje koła, naoliwi łańcuch i sprawdzi hamulce. W opcji będzie także samoobsługa, czyli skorzystanie z narzędzi na miejscu w celu naprawy swojego/czyjegoś roweru.

GARAŻOWA WYMIANA DÓBR, godz. 11:00-15:00

Będzie można wymienić (nie sprzedać!) małe meble, artykuły dekoracyjne, bibeloty itd. Nie jest to wymiana ubrań! Rzeczy należy opisać imieniem i nazwiskiem. Wymiana jest wydarzeniem bezpłatnym, lecz obowiązuje rejestracja. Na adres: biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl należy wysłać e-mail z imieniem i nazwiskiem uczestnika oraz przewidywaną liczbą dóbr na wymianę (ewentualnie dodatkową informacją, jeśli są one duże gabarytowo). W tytule należy wpisać: INKU na plusie (wymiana). Stoły będą przyznawane zgodnie z kolejnością spływania zgłoszeń. Zgłoszenia do 27 marca lub do wyczerpania miejsc.

BOOK SWAP PARTY, godz. 11:00-15:00

Wymiana (nie sprzedaż!) książek. Bez zapisów. Książki należy opisać imieniem i nazwiskiem. Mile widziany mały stolik na książki.

WARSZTATY Z UPCYKLINGU, godz. 14:00-15:00

Ozdabianie donic (należy przynieść własną donicę, materiały zdobnicze zapewnione). Bez limitów wiekowych, obowiązuje rejestracja tutaj (do wyczerpania miejsc).

STREFA SPORTOWA, GODZ. 11:00 – 15:00

Fundacja Kamienica 1 i Floating Trippin Festival zapraszają do spróbowania swoich sił w speed badmintonie. Bez limitów wiekowych.

KUCHNIA SPOŁECZNA, godz. 13:00-15:00

Prosimy o przyniesienie swoich sztućców i talerzyków/miseczek – wszystkie dania wystawione będą na jeden stół tak, aby każdy mógł ich spróbować. Warto też więc – jeśli przyniesie się jedzenie – zadbać o odpowiedni sprzęt do nakładania go. Podpisanie dania, wypisanie na kartce składników, albo chociaż alergenów – również mile widziane. 🙂
Uwaga! Prosimy, żeby były to wyłącznie posiłki nie zawierające mięsa (w tym ryb) ani żadnych składników odzwierzęcych tj. mleka i jego przetworów, niektórych margaryn (zawierają tłuszcze zwierzęce), jajek, miodu, żelatyny, lecytyny i laktozy. Wstęp na Kuchnię Społeczną: 10 zł od osoby lub wegańskie danie. Wstęp na towarzyszące Kuchni Spotkanie z Weganizmem – za darmo.

Ponadto:

– ognisko – prowiant we własnym zakresie
– zapełnianie Ekologicznej Spiżarni, czyli zbiórka materiałów wtórnuch, które wykorzystane zostaną do stworzenia wakacyjnej społecznej świetlicy w ogrodzie INKU. Każdy, kto podrzuci do INKU niepotrzebne odpady (uwaga! sprawdź, o jakie odpady chodzi – info na stronie Organizatora) otrzyma mały eko-upominek
– wymiana usług. Na trawniku stanie na ten dzień przestrzeń do zamieszczania ogłoszeń drobnych, w których można proponować bezpłatne wykonanie usługi (np. wyprowadzenie psa) w zamian za inną usługę (np. wytłumaczenie koniugacji).
– happening „Krzaki życzeń”

 

Źródło: strona Szczecińskiego Inkubatora Kultury

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: