Profilaktyka zdrowego kręgosłupa

Profilaktyka zdrowego kręgosłupa

Od początku działalności lekarze i rehabilitanci ze SPONDYLUSA przywiązują ogromną wagę do profilaktyki wad postawy wśród dorosłych, ale szczególnie –  do profilaktyki wśród dzieci. 

 

W przychodni funkcjonuje Poradnia Wad Postawy. Opieką poradniobjęci są najmłodsi, u których lekarze SPONDYLUSA wykrylinieprawidłową sylwetkę. Dzieci uczęszczają na zajęcia rehabilitacyjne.Poradnia instruuje także rodziców, jak na co dzień dbaćo prawidłową postawę dziecka, jakie ćwiczenia dziecko powinnowykonywać, jaką formę ruchu uprawiać. Oprócz dobrania odpowiednichbutów nasi specjaliści doradzą także, na czym dzieckopowinno siedzieć (znakomitym siedziskiem dla dziecka jests-ball) oraz na jakim materacu spać. Sklep SPONDYLUS dysponujesprzętem profilaktycznym, który pomoże zapewnić twojemu dziecku i tobie właściwą sylwetkę. Przede wszystkim dysponujemysympatyczną i kompetentną obsługą, która doradzi dokonaniewłaściwego zakupu.
 
Jak uniknąć wad postawy
 
Wady postawy mogą się wykształcać w każdym okresie życia.Jednak najwięcej ich powstaje w okresach intensywnego wzrostudziecka: w 6–7 roku życia i podczas dojrzewania. Dlategow tym okresie raz na pół roku warto pójść z dzieckiem na kontrolnebadanie ortopedyczne w Przychodni SPONDYLUS.
– Dbaj o to, aby dziecko prawidłowo siedziało! Prawidłowa postawa to: plecy proste, pośladki wsunięte głęboko w krzesło, stopy oparte o podłogę lub o podnóżek.
– Krzesło powinno być dostosowane do wzrostu i wagi dziecka! SPONDYLUS oferuje wiele zdrowych siedzisk dla dzieci i dorosłych.
– Kup dziecku łóżko z dosyć twardym materacem!
– Nie pozwalaj, by maluch przesiadywał długo przed telewizorem lub komputerem.
– Od małego przyzwyczajaj dziecko do aktywności na świeżym powietrzu.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: