Ratuj maluchy! Rodzicielska rewolucja – już w księgarniach

maluchy małeCzy dwoje młodych ludzi ze zwykłego blokowiska, wychowujących siedmioro małych dzieci, może zagrozić rządzącym i wywołać ferment na politycznej scenie? Okazuje się, że tak. Akcja „Ratuj Maluchy” stała się dla władz tym, czym lustro dla Bazyliszka – doprowadziła do drastycznego spadku poparcia koalicji rządzącej. Niezgoda Elbanowskich na przymusowe posyłanie sześciolatków do szkół zmobilizowała do protestów tysiące rodziców. W książce „Ratuj Maluchy!” inicjatorzy akcji ujawniają jej kulisy.

maluchy ratuj


Ratuj Maluchy to porywająca opowieść o obywatelskiej walce z systemem.

„Zdolności organizacyjnych mogłaby im pozazdrościć niejedna profesjonalna partia polityczna i korporacja. Ich nieustępliwości – większość służb specjalnych świata. Ich zdolności mobilizacji współpracowników – niejeden Kościół”. (Tygodnik „Wprost” z okazji przyznania inicjatorom akcji „Ratuj Maluchy” tytułu „Człowieka Roku 2014”)

„To książka o wytrwałości, dzielności i odwadze w obliczu nieprzyjaznego państwa i jego aroganckich urzędników. To opowieść o ludziach, którzy nie chcieli być traktowani przedmiotowo. To książka o prawdziwych Obywatelach (przez duże „O”!), którzy postanowili egzekwować swoje prawa. Rodzice z akcji „Ratuj Maluchy” mają już swoje miejsce w historii życia publicznego III RP, ale nie składają broni. Na szczęście!” (Łukasz Warzecha, publicysta)

Książka „Ratuj Maluchy! Rodzicielska rewolucja” ukaże się nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka. Szukajcie jej w księgarniach od 31 sierpnia!

Karolina i Tomasz Elbanowscy
Ratuj Maluchy! Rodzicielska rewolucja
Wydawnictwo Zysk i S-ka 2015
Wydawnictwo Zysk i s-ka

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: