Rodzinny Piknik Lotniczy i Festiwal Latawców w Chojnie

Stowarzyszenie Lotnicze Stratus w Chojnie i Zarząd Wojewódzki Ligi Obrony Kraju w Szczecinie serdecznie zapraszają na Rodzinny Piknik Lotniczy i Festiwal Latawców, które odbędą się 30 września na terenie byłego lotniska wojskowego w Chojnie.

Oficjalne otwarcie imprezy nastąpi o godz. 12:00

Przedsięwzięcie ma charakter otwarty, bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych. Zapraszamy miłośników latania, latawców, hobbystów, mieszkańców regionu, dzieci, młodzież, osoby dorosłe, całe rodziny. Podczas pikniku odbędzie się zbiórka darów dla zwierzaków będących pod opieką Chojeńskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt „Psijaciele”.

Przez cały czas trwania imprezy będzie można skosztować wojskowej „grochówki” oraz upiec kiełbasę przy ognisku. Zakończenie pikniku planuje się ok godz. 20:00.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wiele atrakcji, w tym m.in. możliwość poddania się symulacji dachowania auta czy losowanie lotu widokowego.

Program imprez:

Rodzinny Piknik Lotniczy
12:00 – oficjalne rozpoczęcie imprezy

Z chwilą rozpoczęcia się pikniku równolegle (z 15-20 minutowymi przerwami między pokazami) odbywać się będą:

1) prezentacje sprzętu lotniczego;
2) pokazy modeli latających zdalnie sterowanych;
3) loty widokowe (wszystko zależeć będzie od warunków atmosferycznych);
4) warsztaty dla dzieci i młodzieży w zakresie budowy modeli balonów na gorące powietrze;
5) inne atrakcje typu: podnoszenie paralotni i bieg z nią na 50 m na czas, dmuchane zamki dla dzieci, przejazdy limuzyną po terenie lotniska;
6) pokazy udzielania pierwszej pomocy przy współpracy ze Szkolną Grupę Ratowniczą WOPR z Gryfina i grupą mlodzieżową WOPR Błękitny Patrol z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie.

Podczas pikniku odbędzie się również wystawa zdjęć z lotu ptaka autorstwa m.in. śp. Tomka Janickiego oraz zbiórka darów dla zwierzaków ze Stowarzyszenia Psijaciele.
Z uwagi na dynamicznych charakter przedsięwzięcia, trudno jest wskazać konkretne godziny rozpoczęcia wszystkich zaplanowanych działań. Zwraca się również uwagę na uzależnienie przeprowadzenia niektórych działań od panujących warunków atmosferycznych, które
w dotychczasowych działaniach nie krzyżowałyby planów organizatorom pikniku.

Przez cały czas trwania imprezy w budynku Stowarzyszenia odbywać się będzie prezentacja poświęcona tematyce lotnictwa, pokazy powietrzne, zasady – edukacja poprzez dzielenie się doświadczeniem wieloletnich pilotów.

FESTIWAL LATAWCÓW/WOJEWÓDZKIE INTEGRACYJNE ZAWODY LATAWCOWE

09:00 – 10:00 – przyjazd zawodników i odprawa techniczna z kierownikami zespołów i sędziami
10:00 – 10:30 – otwarcie zawodów
10:30 – 11:00 – ocena latawców
11:00 – 13:30 – zawody w poszczególnych kategoriach
14:30 – 15:30 zawody balonowe
16:00 – 16:30 wręczenie nagród i zakończenie zawodów

 

źródło: strona wydarzenia

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: