Rowerowe podróże małe i duże

W Szczecinie wystartował projekt „Rowerowe podróże małe i duże” – seria wycieczek przeznaczonych dla całej rodziny, z opieką przewodnika oraz dodatkowymi atrakcjami w postaci festynu czy ogniska. Raz w miesiącu, od czerwca do września, organizatorzy proponują jedną wycieczkę – za każdym razem w innej części naszego miasta.

 

Plan wycieczek przedstawia się nastepująco:

Wycieczka nr 1 – 28 czerwca – „Jak w Szczecinie Hugenoci mieszkali”.

Wycieczka nr 2 – 26 lipca, godz. 10.30 – „Dawniej Szczecin, dziś Police”.

Wycieczka nr 3 – 23 sierpnia, godz. 10.30 – „Śladami Wilhelma Meyera”

Wycieczka nr 4- 20 września, godz. 10.30 – „Prawobrzeże w pigułce”. Trasa: ul. Chłopska – przy Dębach Krzywoustego (postój)- (pod autostradą postój) – Bukowe Kościół (postój) – Rondo Regana – ul. Handlowa – ul. Łubinowa – Sanktuarium – przejazd na ulicę wiosenną kładką – CH. Gryf – przejazd kolejowy -ul. Gryfińska do Dąbia – Hotel Bończa – Koszarowa – Dziennikarska – Cicha kolo Kościoła (postój) – ul. Oficerska – Drukarska – Zamiejska – ul. Żeglowa – kąpielisko Dąbie (piknik).

 

Każdy przejazd odbywać się będzie w pełnej obstawie (nad bęzpieczeństwem każdego uczestnika czuwać będzie policja i wolontariusze). Wycieczce towarzyszyć będzie wykwalifikowany przewodnik po Szczecinie – Przemek Głowa, który odkryje przed uczestnikami nieodkryte do tej pory miejsca i opowie o historii tych, które mijamy na co dzień, niewiele o nich wiedząc.

Konieczna jest wcześniejsza rejestracja na stronie internetowej http://www.rowerowepodroze.eu Po zgłoszeniu chęci udziału należy wykupić bilet – cegiełkę w cenie 5 zł/os. Dochód w całości zostanie przekazany na cel charytatywny. W zamian uczestnik wycieczki otrzymuje: napoje na trasie, bezpieczny przejazd, opiekę przewodnika miejskiego oraz – na koniec każdej z wycieczek – festyn, spotkanie przy ognisku, odpoczynek pod gołym niebem, napoje i poczęstunek.

Regulamin wycieczki dostępny na stronie http://www.rowerowepodroze.eu

 

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: