Rowerowy Rajd Rodzinny nad Jezioro Świdwie

Rowerowy Mierzyn oraz Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zapraszają na Rowerowy Rajd Rodzinny nad jezioro Świdwie, który rozpocznie się 23 września o godz. 10.00. Długość trasy: około 30 km (15km w jedną stronę). Tempo jazdy bardzo rekreacyjne (10 km/h).
Tak aby nawet najmłodsi dali radę, więc możliwe postoje co 5km.

Rowerowy Rajd Rodzinny jest zaproszeniem na wspólną wycieczkę rowerową nad jezioro Świdwie całych rodzin.

Ze względu na fakt, że wyjazd jest skierowane także do najmłodszych miłośników turystyki rowerowej, może zostać odwołany jeżeli będą niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Miejsce zbiórki: wejście na kąpielisko Głębokie
Godzina zbiórki: 10:00

Regulamin Rowerowego Rajdu Rodzinnego nad jezioro Świdwie
termin: 23.09.2017

1. Organizatorem rajdu jest Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Przejazd ma na celu podziwianie piękna krajobrazu Puszczy Wkrzańskiej oraz integrację z innymi miłośnikami turystyki rowerowej.

2. W wyjeździe mogą uczestniczyć całe rodziny ale osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką opiekuna prawnego. SKR Gryfus nie ponosi odpowiedzialności za żadnego z uczestników wyjazdu, za jego zachowanie, zaniedbanie czy zaniechanie w jakikolwiek sposób. Każdy z uczestników odpowiada sam za siebie i ponosi konsekwencje swojego zachowania, zaniedbania czy zaniechania.

3. Każda osoba, która bierze udział w wyjeździe, robi to na własną odpowiedzialność i powinna ubezpieczyć się we własnym zakresie. Osoby niepełnoletnie tylko pod opieką swojego prawnego opiekuna.

4. Rower musi spełniać wymogi odpowiednich przepisów prawnych obowiązujących na terenie Polski, w tym musi być wyposażony w oświetlenie przednie i tylne.

5. Chociaż przepisy tego nie wymagają, dla własnego bezpieczeństwa należy obowiązkowo wyposażyć się w kask rowerowy.

6. Należy pamiętać o zabraniu zapasowej dętki, zestawu naprawczego oraz innych akcesoriów potrzebnych do wymiany dętki i naprawy roweru jeżeli zajdzie taka potrzeba. SKR Gryfus nie zapewnia wsparcia serwisowego ani żadnego innego wsparcia poza dobrym humorem podczas wyjazdu.

7. Wszystkich uczestników obowiązują przepisy Prawa o ruchu drogowym. Większość trasy pokonamy ścieżkami rowerowymi. Krótkie odcinki jazdy po jezdni pokonamy w oparciu o ogólne przepisy Prawa o ruchu drogowym a nie w oparciu o art. 32 Prawa o ruchu drogowym, który to reguluje jazdę w zorganizowanej kolumnie.

8. Tempo jazdy: 10 km/h (dostosowane do możliwości najmłodszych uczestników wycieczki). Dystans do pokonania: około 30 km.

9. Uczestnik, który wycofa się na trasie ze wspólnej jazdy, musi we własnym zakresie zorganizować sobie bezpieczny transport do miejsca startu lub powrót do domu.

10. SKR Gryfus nie pobiera za udział w wyjeździe żadnej opłaty.

11. Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu. Jednak ze względu na fakt, że wyjazd jest adresowany także dla najmłodszych miłośników turystyki rowerowej, zostanie odwołany przy niesprzyjających warunkach pogodowych.

12. Wyżywienie we własnym zakresie. Nad jeziorem Świdwie planowane jest wspólne ognisko wiec zachęcamy do zabrania kiełbasek na ognisko oraz prowiantu.

13. Obecność uczestnika wycieczki jest potwierdzeniem, że zapoznał się z regulaminem, zrozumiał jego treść i w pełni akceptuje jego zapisy, w szczególności fakt, że sam jest odpowiedzialny za swoje czyny czy brak odpowiedniego przygotowania do wyjazdu.

Strona wydarzenia

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: