„Śpiąca królewna” na Teatralnej Elipsie Kreatywności w Policach

Drzwi otwarte w MOK PolicePrzed nami czwarta edycja Festiwalu Teatralna Elipsa Kreatywności w Policach, odbywająca się pod hasłem „TEK czwarty nie/na/żarty”. W dniach 1-4 maja prezentować się będą polskie i niemieckie zespoły teatralne. Przygotowano również przedstawienie dla dzieci – „Śpiącą królewnę”.

 

Celem festiwalu jest prezentacja dorobku artystycznego teatrów nieprofesjonalnych z Polski oraz z Niemiec, inspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej oraz promowanie przedsięwzięć teatralnych, kultury, obyczajów i trendów artystycznych, a przede wszystkim ciekawego i aktywnego stylu życia.

Happening ulicami Polic, spektakl plenerowy Teatru KLINIKA LALEK oraz występ gwiazdy Festiwalu Rafała Rutkowskiego z monodramem „Ojciec Polski”. To tylko kilka, z wielu teatralnych atrakcji podczas polickiego Festiwalu. Dzieci zapewne zainteresowane będą spektaklem „Śpiąca królewna” w wykonaniu Bydgoskiego Teatru Lalek Buratino, który odbędzie się 1 maja o godz. 17.00 w sali widowiskowej MOK Police przy ul. Siedleckiej 1a.

„Śpiąca Królewna” jest widowiskiem wywiedzionym ze snu. Czy to oznacza, że Królewna śpi bez przerwy? A z nią cały dwór? Przez cały spektakl? Ależ nie!!! Królewna śpi tylko w czasie, kiedy działa zły czar Złej Wróżki. Na początku jest zwyczajną królewną. Dziewczynką lubiącą śmiech i zabawy. Do momentu, gdy ukłuje się wrzecionem i zapadnie w stuletni sen, wypełniając tym samym zły czar pogniewanej na ojca księżniczki, Wiedźmy. Z owego snu może ją obudzić tylko pewien królewicz, który w dodatku nic o tym nie wie. Czy mu się to uda? Jak tego dokona? Czy Dobre Wróżki zdołają odwrócić fatalny bieg zdarzeń i zamienią wyrok śmierci na długi, stuletni sen? By się o tym przekonać, trzeba koniecznie obejrzeć nasze przedstawienie! To emocjonujące i intrygujące widowisko jest opowiedziane za pomocą rzadko dziś w teatrze stosowanych, a przez to fascynujących lalek trickowych. To zabawny spektakl uczący cierpliwości i zaufania, że wszystko może znaleźć kiedyś szczęśliwe zakończenie.

Bezpośrednio po bajce odbędzie się przemarsz ulicami Polic w ramach happeningu pt. „TEK czwarty nie/na/żarty”! Może wziąć w nim udział absolutnie każdy.

Na przedstawienie „Śpiąca królewna” i przemarsz wstęp jest bezpłatny.

Pełny program i więcej infomacji na temat Festiwalu: http://www.tek.mok.police.pl

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: