Spektakle plenerowe na Zamku Książąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich rozpoczął cykl przedstawień plenerowych. Edukacyjne i interaktywne spektakle autorskie skierowane są do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Widzowie uczestniczą w spektaklach razem z aktorami. Barwna scenografia, muzyka, efekty specjalne oraz stroje pobudzają wyobraźnię młodych widzów i pomagają przenieść się do magicznej krainy.

Program:

LIPIEC

Foszek czyścioszek

16.07.2017 (niedziela), godz. 11.00, Dziedziniec Menniczy, wstęp wolny

Teatr DUET z Krakowa.

Bohaterem tego przedstawienia jest Hipcio, w którym każde z dziecka będzie mogło dostrzec siebie samego. Pokażemy dzieciom,

że foch na buzi i kaprysy, przegrywają z uśmiechem i życzliwością, że codzienna higiena i dbanie o własny organizm,nie utrudniają życia ale czynią je łatwiejszym i przyjemniejszym. Pełna humoru i śmiechu opowieść, w zabawny sposób wskaże wszystkim drogę, jak wyeliminować zarazki i bakterie z naszego życia.

 

Doktor dzięcioł

22.07.2017 (sobota), godz. 11.00, Dziedziniec Menniczy, wstęp wolny

Teatr DUET z Krakowa.

Historia zabawnej biedronki, poważnego leśniczego oraz tytułowego Doktora. Bajka autorska, interaktywna, uczy wrażliwości na cudzą krzywdę, zaznajamia z pracą lekarzy. Występują: biedronka, doktor dzięcioł, leśniczy, kaczor.

 

Głodomorki

29.07.2017(sobota), godz. 11.00, Dziedziniec Menniczy, wstęp wolny

Teatr FANTAZJA z Krakowa.

 

Bajka „Głodomorki” w humorystyczny sposób pokazuje dzieciom jakie konsekwencje daje grymaszenie przy jedzeniu. Główna bohaterka Zosia nie lubi jeść i wyrzuca jedzenie do kosza. Nagle z głodu boli ją brzuch i jest osłabiona co powoduje senność. W swoim śnie spotyka Pana Kubełka , zabawnego Banana oraz starego lecz mądrego Osła. Dowiaduje się od nich dlaczego jest jej słabo oraz że nie wolno marnować jedzenia. Czy Zosia czegoś się nauczy? Czy zrozumie swoje błędy? A może nawet uda jej się przekonać dzieci że nie warto grymasić przy jedzenie?

SIERPIEŃ

Klimacik i Decybelek

12.08.2017 (sobota), godz. 11.00, Dziedziniec Menniczy, wstęp wolny

Teatr Duet z Krakowa

Bajka o tematyce ekologicznej uświadamiająca, że „żyć ekologicznie” to nie tylko segregować śmieci. Aktorzy w sposób zabawny i humorystyczny próbują uwrażliwić małego widza na inne aspekty ekologii tj. hałas, zdrowe odżywianie, zmiany klimatyczne…„Decybelek” zadba o zmniejszenie codziennego hałasu, „Klimacik” zatroszczy się, żeby kwiatki kwitły, a śnieg padał o właściwej porze.

 

Zosia samosia

19.08.2017 (sobota), godz. 11.00, Dziedziniec Menniczy, wstęp wolny

Teatr Duet z Krakowa

Akcja spektaklu rozgrywa się w stadninie koni. Mała rezolutna dziewczynka o imieniu Zosia wraz z trenerem zapoznaje dzieci z tajnikami nauki jazdy konnej. Bajka uczy szacunku dla zwierząt,  posłuszeństwa wobec opiekunów oraz, że samodzielność jest pierwszym krokiem ku dorosłości, ale pamiętać trzeba żeby stawiać maleńkie kroczki.

 

Pingwiny z zasadami

26.08.2017 (sobota), godz. 11.00, Dziedziniec Menniczy, wstęp wolny

Teatr Fantazja z Krakowa

Zapraszamy na edukacyjną bajkę stworzoną na podstawie przezabawnych historii Pingwinów z Madagaskaru. Zwariowany Julian wraz z pingwinami nauczą dzieci zasad bezpieczeństwa na drodze.

Wszystkie spektakle odbywają się o godz. 11.00. Wstęp wolny.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: