Spotkanie z Asą Lind

Kluboksięgarnia FiKa wraz z Wydawnictwem Zakamarki serdecznie zapraszają na spotkanie z Åsą Lind, które odbędzie się 7 października o godz. 16.00. Urodzona w północnej Szwecji Åsa Lind jest autorką czytanych w Polsce od 10 lat książek o Piaskowym Wilku, które uwielbiane są zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Nakładem Wydawnictwa Zakamarki w Polsce ukazały się następujące tytuły, w świetnym tłumaczeniu Agnieszki Stróżyk, z ilustracjami Kristiny Digman: „Piaskowy Wilk”, „Piaskowy Wilk i ćwiczenia z myślenia”, „Piaskowy Wilk i prawdziwe wymysły” oraz zbiór tych trzech tomów zatytułowany „Raz, dwa, trzy, Piaskowy Wilk”. Polscy czytelnicy znają również jej książkę obrazkową „Chusta babci”, zilustrowaną przez Joannę Hellgren.

Åsa Lind pokazuje świat na pograniczu rzeczywistości i dziecięcej fantazji. Autorka jest bardzo świadoma języka, smakuje go i bawi się nim, podobnie jak robią to dzieci.

Każda z książek o parze przyjaciół składa się z kilkunastu autonomicznych rozdziałów, które świetnie nadają się do głośnego czytania. Każde opowiadanie to niezwykła czytelnicza przygoda dla małych i dużych, inspiracja do rozmowy i spojrzenia na świat innymi oczami. Książki o Piaskowym Wilku zostały przetłumaczone na kilkanaście języków i otrzymały wiele nagród. „Chusta babci” to poetycka opowieść o przyjaźni, o pożegnaniu i o szukaniu miejsca, w którym wszystko można sobie spokojnie przemyśleć.

spotkanie dla całych rodzin, dzieci od lat 5;

bezpłatne, bez zapisów;

Adres: Kluboksięgarnia FiKa, Wały Chrobrego 3, w gmachu Muzeum Narodowego

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: