Spotkanie z Marcinem Szczygielskim z okazji premiery książki „Bez piątej klepki”

Kluboksięgarnia FiKa serdecznie zaprasza na spotkanie z Marcinem Szczygielskim z okazji premiery jego kolejnej książki o Majce, która w Szczecinie przeżywa niesamowite przygody!

Czwartek, 18 stycznia o godz. 17:00.

Marcin Szczygielski jako autor książek dla młodszych czytelników debiutował powieścią „Omega” (Książka Roku 2010 w konkursie PS IBBY). Trzykrotnie zdobył Grand Prix Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, organizowanego przez Fundację ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom” (za „Czarny Młyn”, „Arkę Czasu” i „Teatr Niewidzialnych Dzieci”). Laureat Nagrody Dużego Donga za powieść „Za niebieskimi drzwiami” i Zielonej Gąski za „Czarownicę piętro niżej”. Tytuł Książki Roku otrzymały także „Klątwa dziewiątych urodzin” (2016) i „Serce Neftydy” (2017). Laureat prestiżowej Nagrody Literackiej m.st. Warszawy 2017 za „Klątwę dziewiątych urodzin”. Pisze brawurowo, ma wspaniały zmysł dramaturgiczny, olśniewa wyobraźnią i poczuciem humoru.

„Bez piątej klepki” to czwarta część bestsellerowego i wielokrotnie nagradzanego cyklu o Majce i ciabci, który ukazuje się nakładem wydawnictwa BAJKA.

Z okładki książki:

Co robić, gdy wokół tylko mgła, mgła i mgła? Co prawda za sprawą słynnego nagle chiropterologa Medarda Rękoskrzydłego nietoperze pomagają ludziom przemieszczać się z miejsca na miejsce (działają już nawet programy Rodzina Nietoperz Plus oraz Rodzina Nietoperz Plus Plus, a pani premier zaczyna nosić broszkę z symbolem Batmana!) i ostatecznie obalony zostaje krzywdzący mit, jakoby wplątywały się we włosy dziewcząt, jednak przez tę spowijającą wszystko mgłę ludzie tracą resztki rozumu..

Armagedon zbliża się wielkimi krokami, a tymczasem na drodze ekipy ratunkowej stają coraz większe przeszkody. Jak pokonać GIPS? Jak uratować lasy (i dobre skrzaty) przed Wielką Szyszką? Jak przeciwstawić się mglistemu złu?

Czy nadchodzący dziadowski sabat doprowadzi do przełomu w poszukiwaniach rozumu Foksi (to znaczy Niny!)? Czy i tym razem Maja, Ala, Monterowa, ciabcia i jej kot zdążą uratować świat?

Pierwsze (prawie udane) zaklęcie Mai, pierwszy chłopak (prawie na pewno, skoro popycha na przerwach, ofiarowuje spinnera i lajkuje na Facebooku…) i wciąż ten sam co zawsze problem: (prawie) nieuchronna apokalipsa!

 

Kluboksięgarnia FiKa zaprasza do nowej siedziby:
Papieża Jana Pawła II 6, 70-415 Szczecin // Aleja Fontann

Małgorzata Narożna, tel. 668 029 542

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: