Szczeciński Orszak Trzech Króli

Największe uliczne jasełka, czyli Orszak Trzech Króli, odbędą się 6 stycznia w kilkudziesięciu miastach Polski. Również i ze Szczecina Trzej Królowie wyruszą w daleką drogę do Betlejem, by złożyć mirrę, kadzidło i złoto przy żłóbku Dzieciątka Jezus. Towarzyszyć im będą rycerze, dwórki, pastuszkowie, anioły, a na drodze staną diabły.

Orszak zacznie formować się o godz. 11.30 z placu Armii Krajowej. Będzie wspólny śpiew kolęd, ćwiczenie okrzyków, przedstawienie idei Orszaku, pokazy sprawności i występy dziecięce. O godz. 12:00 nastąpi uroczyste rozpoczęcie Orszaku, a następnie sceny w wykonaniu grup aktorskich z aktywnym udziałem dzieci i rodziców. Dalej kolorowy korowód przejdzie Aleją Jana Pawła II przez Plac Grunwaldzki na Plac Lotników, gdzie przy Stajence złoży wraz z Królami pokłon Dzieciątku Jezus i wspólnie z mieszkańcami miasta obdaruje je wspólnie zaśpiewanymi kolędami. Zakończenie planowane jest na godz. 14.00.

Jak co roku każdy z królów będzie mieć swój orszak: kolorową, radosną świtę. Tutaj organizatorzy liczą na pomoc szczecinian – zarówno tych małych, jak i dużych. Jak stać się walecznym rycerzem europejskim, dzielnym wojownikiem afrykańskim lub azjatyckim, delikatną damą dworu, pastuszkiem, a nawet ochroniarzem króla? Tutaj znajdziecie kilka wskazówek i wzorów kostiumów, które można wykonać samodzielnie.

Orszak Trzech Króli jest coroczną imprezą o charakterze ogólnopolskim. W Szczecinie odbędzie się po raz piąty. Zachęcamy do zabawy! Nie zapomnijcie się przebrać!

Wydarzeniu towarzyszy akcja „PIELUSZKA DLA JEZUSKA” – wraz z Fundacją BMS będą zbierane paczki pieluch dla dzieci samotnych matek (przed wyruszeniem Orszaku na pl. Armii Krajowej, a następnie na pl. Lotników).

Orszak Trzech Króli
Termin: 6 stycznia, od godz. 11.30. Wymarsz o godz. 12.00.
Miejsce: od pl. Armii Krajowej do pl. Lotników.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: