Szczecińskie obchody 70. rocznicy Powstania Warszawskiego

Zakon Rycerzy Kolumba razem ze Związkiem Powstańców Warszawskich  zapraszają do udziału w obchodach 70. rocznicy Powstania Warszawskiego. W programie obchodów znajdą się Msza Św. w archikatedrze św. Jakuba, gra miejska o tematyce powstańczej oraz ognisko. Do udziału zaproszeni są dorośli, młodzież i dzieci.


Harmonogram obchodów 70. rocznicy Powstania Warszawskiego:

1 sierpnia, godz. 17.00 – Msza św. – archikatedra pw. św. Jakuba w Szczecinie

1 sierpnia, godz. 18.00 – gra miejska – teren miasta Szczecin. Zbiórka dowódców patroli godz. 17.45 przy fontannie na placu Orła Białego. Zgłoszenia internetowe do 30 lipca 2014 r.

2 sierpnia, godz. 20.00 – Ognisko „Szczecin Powstańcom” – plac przy ul. Szczecińskiej 14 (Warszewo). Zostanie podsumowana gra miejska oraz nastąpi wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się historią powstania warszawskiego oraz z historią poszczególnych utworów. Organizatorzy zapewnią miejsca do siedzenia. W razie niesprzyjającej pogody spotkanie odbędzie się w kościele.

Zasady gry miejskiej:

1. Gra miejska „Śladami historii”, polega na wykonywaniu zadań przez patrole. Poszczególne zadania, patrole otrzymują od agentów rozmieszczonych na terenie Szczecina. Miejsca rozmieszczenia agentów otrzymają dowódcy 1 sierpnia 2014 r. o godzinie 18.00 podczas odprawy patroli na pl. Orła Białego.
2. Zaleca się, aby patrole składały się z od 3 do 5 członków.
3. Na czele patrolu jest dowódca, którą jest osoba dorosła.
4. Członkami patrolu mogą być osoby dorosłe, młodzież lub dzieci (zaleca się wiek dzieci powyżej 6 lat). Decyzję o udziale dzieci w grze z podejmują rodzice. Dzieci pod opieką dowódcy muszą mieć zgodę rodziców  na udział w grze. Każdy powinien być zapoznany z regulaminem gry.
5. Za bezpieczeństwo nieletnich członków patrolu odpowiada dowódca patrolu.
6. W czasie wykonania zadań patrolom może się przydać:
    1) igła, nici,
    2) lornetka,
    3) latarka,
    4) dostęp do Internetu (tablet lub telefon typu smartfon lub komputer),
    5) telefon (do wysyłania SMS),
    6) długopis,
    7) bandaż, plaster,
    8) sznurek od 1 m do 15 m.
    9) 20 gr
    10) nóż (finka, scyzoryk)
    11) słowa piosenek „Pałacyk Michla” i „Siekiera motyka”.
7.  W czasie gry uczestnicy będą mieli okazję wykazać się znajomością historii powstania warszawskiego, historii miasta oraz umiejętnościami sprawnościowymi (wojskowo-harcerskimi). Przez cały czas patrole mogą korzystać z „telefonu do przyjaciela” oraz z wiadomości umieszczonych w Internecie.
8.  Patrole dobrowolnie ustalają kolejność wykonywania zdań.
9.  W razie potrzeby kontaktować się z Jerzym Gołdą pod numerem tel. 601 22 80 18  lub mailem pw70.pl@gmail.com

Regulamin gry miejskiej dostępny jest tutaj.

Kontakt z organizatorem: Jerzy Gołda, tel. 601 22 80 18

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: