Targi dla Dzieci i Rodziców MAMY DZIECKO 2014

mamy dziecko 2014 małe

Przed nami czwarta edycja szczecińskich Targów dla Dzieci i Rodziców „Mamy Dziecko”. W dniach 18-19 października halę MTS odwiedzi wielu rodziców wraz z pociechami, a każdy znajdzie coś dla siebie: rodzice – ofertę wystawców z branży dziecięcej, porady ekspertów i warsztaty,  a dzieci – doskonałą zabawę wśród wielu atrakcji!

 

Targi dla Rodziców i Dzieci MAMY DZIECKO odbędą się w dniach 18-19 października w Hali Międzynarodowych Targów Szczecińskich. W ramach targów firmy i instytucje z branży dziecięcej zaprezentują kompleksowo swoją ofertę, spotkają się z rodzicami, udzielą informacji i porad.

Dla rodziców targi są miejscem uzyskania rzetelnych informacji o produktach dostępnych na rynku, konsultacji z ekspertami z zakresu zdrowia, bezpieczeństwa, edukacji i wychowania. Rodzice mogą brać udział w warsztatach i seminariach. Porad udzielają lekarze, dietetycy, fizjoterapeuci, położne, psycholodzy i specjaliści prawa rodzinnego. Jest to miejsce przyjazne dla całej rodziny, miejsce wspólnych spotkań, rozmów, zabawy i wymiany doświadczeń.

Targi MAMY DZIECKO to także konsolidacja rynku branży dziecięcej i przestrzeń dla przedsiębiorców poszukujących klientów i partnerów do współpracy, kadry placówek i organizacji działających na rzecz dzieci i rodziny, przedstawicieli lokalnych samorządów.

W poprzedniej edycji targów udział wzięło blisko 100 wystawców, odbyło się ponad 40 warsztatów prowadzonych przez psychologów i pedagogów. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem – odwiedziło je tysiące rodziców i dzieci. Wystawcy docenili organizację i fakt, że targi odbyły się właśnie w Szczecinie.

W programie najbliższych targów:

– Ekspozycje na stoiskach – oferta dla młodych rodziców, niemowląt i małych dzieci

Targowe studio fotograficzne, casting do grup musicalowych, pokazy charakteryzacji scenicznej czy pokazy tworzenia lizaków – to tylko część atrakcji na stoiskach. Na niejednym odbywają się animacje dla dzieci i zajęcia plastyczne. Targi są też okazją, by sprawdzić produkty ze sklepów internetowych, a wśród nich: zabawki, ubranka dla dzieci, tekstylia. Na stoiskach znajdziecie chociażby: zabawki, obuwie dla dzieci, mleko dla niemowląt, książki dla dzieci i rodziców, fotografię dziecięcą i ciążową, czy ofertę zajęć dodatkowych.

– Warsztaty dla rodziców i opiekunów – psychologia, wychowanie, zdrowie, dietetyka, bezpieczeństwo

O korzyściach z zabawy w czytanie dzieciom, relacjach w rodzinie, postawach rodzicielskich i nie tylko opowiedzą psychologowie i pedagodzy podczas licznych warsztatów targów MAMY DZIECKO. Wśród poruszanych tematów będą m.in.: Jak rozmawiać z dzieckiem?, Jak być rodzicem i nie zwariować? Czy kara ma sens, jak radzić sobie z dzieckiem z zespołem ADHD. Warsztaty mają charakter otwarty. Należy zgłosić się do organizatorów na 10 minut przed ich rozpoczęciem. Udział jest bezpłatny (w cenie biletu na targi).

– Strefa warsztatowa dla dzieci

Poznaj talenty i upodobania swojej pociechy. Nasza strefa warsztatowa zlokalizowana w centrum hali targowej kryje wiele ciekawostek dla najmłodszych odwiedzających. Zapraszamy m.in. do Klubu Naukowca na warsztaty: Ciecz czy ciało stałe? Produkcja glutków i glucików, do zabawy z pedagogami, na przykładowe zajęcia ogólnorozwojowe czy czytanie bajek z aktorami teatru Pleciuga.

– Konsultacje z ekspertami – lekarze, personel medyczny, psychologowie, pedagodzy, terapeuci

Jak zawsze nasi odwiedzający mogą liczyć na sporą dawkę wiedzy z zakresu zdrowia, pielęgnacji i wychowania. Konsultanci przez cały czas trwania targów czekać będą na pytania. Fundacja Zdroje podpowie m.in. jak pielęgnować noworodka, jak bezpiecznie nosić dziecko w chuście, jak masować brzuszek. Na stoisku Fundacji skorzystać  będzie można również z porad logopedy. Swoje punkty konsultacyjne będą miały także poradnie psychologiczno-pedagogiczne.

– Występy i pokazy na scenie – teatr, edukacja, taniec, konkurs

Festiwal „Mały Wielki Talent”
Na scenie targów MAMY DZIECKO wystąpią dzieci z 16 szczecińskich przedszkoli publicznych. Przedszkolaki zaśpiewają, zatańczą, powiedzą wierszyki, a nawet zagrają na instrumentach. To okazja, by sprawdziły się przed większą publicznością. A nuż znajdzie się prawdziwy artystyczny talent!

Spektakle
Przygody Koziołka Matołka – bajka promująca czytelnictwo i podróżowanie. To interaktywny spektakl dla dzieci, z przepięknymi strojami oraz elementami scenografii. Podczas bajek dzieci zostają wciągnięte w bajkowy świat, współuczestniczą w fabule, pomagają postaciom w rozwiązywaniu zagadek, pokonywaniu przeszkód.
Poza tym: fragmenty przedstawień „Opowiastki z magicznego lasu” oraz „Koty – od zmierzchu do świtu”. Brodaway show i covery z musicali w wykonaniu Grupy Musicalowej FairyTale oraz koncert autorski duetu SKY’A.

– Plac zabaw – dmuchane zamki i zjeżdżalnie, gry i zabawy, malowanie buziek, opieka animatorów

Dla wszystkich dzieci przygotowaliśmy otwarty plac zabaw z mnóstwem atrakcji. Na ponad 400m kw. znajdziemy: duży, drewniany plac zabaw, a także zjeżdżalnie, trampolinę, basen z kuleczkami, dmuchane skakańce, huśtawki i wiele innych. Ponadto będzie można skorzystać ze ścianki wspinaczkowej obsługiwanej przez profesjonalnego alpinistę, instruktora Marcina Tomaszewskiego. Czas zabawy na placu jest nielimitowany, a korzystanie ze wszystkich urządzeń – bezpłatne. Dzieci są tam pod stałą opieką animatorów i obsługi placu.  

– Przedszkole targowe

W czasie, gdy rodzice będa korzystać z targów, mogą tu zostawić swoje dzieci pod okiem profesjonalnych opiekunek z Punktu Przedszkolnego Różowy Słonik. Zapraszamy już nawet roczne maluszki! W programie przedszkola m.in. malowanie buziek, zajęcia z rytmiki i piosenki, nauka języka angielskiego dla dzieci, gry na konsoli, zabawy z chustą animacyjną, rysowanie, wyklejanie decoupage, malowanie farbami, ogromne klocki z których można zbudować domek.

Źródło: materiały MTS

Więcej informacji na stronie: www.mts.pl

Targi dla Dzieci i Rodziców MAMY DZIECKO 2014
Termin: 18-19 października
Miejsce: Centrum Wystawowe Międzynarodowych Targów Szczecińskich przy al. Struga 6

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: