Targi Ekonomii Społecznej na Jasnych Błoniach

16 września w godz. 10.00-16.00 odbędą się Targi Ekonomii Społecznej, organizowane przez Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość wraz ze Stowarzyszeniem Media dizajn. Hasłem przewodnim dla Targów Ekonomii Społecznej jest „Ekonomia społeczna kluczem do sukcesu”. Osobne animacje zostaną przygotowane dla dzieci, które będą miały możliwość uczestnictwa w zorganizowanych specjalnie dla nich grach i zabawach. W trakcie Targów będzie ukazana ekonomia społeczna oraz działania Podmiotów Ekonomii Społecznej.

 

Głównym celem targów jest promocja Ekonomii Społecznej. W trakcie Targów  będą dostępni animatorzy, którzy będą zachęcać do udziału w Targach, jak również do odwiedzania stoisk, a także do udziału w questingu.

Uczestnicy Targów będą mogli wziąć udział w animacjach, które będą ukierunkowane na zainteresowanie tematyką Ekonomii Społecznej. Osobne animacje zostaną przygotowane dla dzieci, które będą miały możliwość uczestnictwa w zorganizowanych specjalnie dla nich grach i zabawach. W ramach Targów będą zorganizowane wycieczki z przewodnikiem po podmiotach. Wspólnie z uczestnikami Targów korzystając z elementów techniki Thinking Design zostanie zbudowany prototypowy Warsztat Terapii Zajęciowej. Wydarzeniem towarzyszącym Targom będzie Śniadanie przy Błoniach, które licznie gromadzi szczecinian. Jednocześnie uczestnicy śniadania będą klientami podmiotów ekonomii społecznej oferujących swoje usługi.

Wstęp otwarty.

 

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: