VI Ogólnopolski Dzień Marzeń Fundacji Mam Marzenie

17 maja w Teatrze Lalek Pleciuga odbędzie się VI Ogólnopolski Dzień Marzeń Fundacji Mam Marzenie. To cykliczna, jednodniowa akcja adresowana do dzieci, rodziców, ale także lekarzy i pielęgniarek. Jej celem, oprócz uświadamiania wszystkim, jak ważne są marzenia, jest jeszcze mówienie o tym, jak istotna jest profilaktyka zdrowotna.


Już po raz szósty, 17 maja 2014 r. we wszystkich oddziałach Fundacji odbędzie się Ogólnopolski Dzień Marzeń. W tym roku obchodzimy go pod hasłem „Walczymy z rakiem buuu…rakiem!”
Historia Ogólnopolskiego Dnia Marzeń rozpoczęła się od niezwykłego spotkania z krakowskim Marzycielem – Krystianem. Krystian bowiem zamarzył o przebadaniu jego kolegów i koleżanek pod kątem wykrywania nowotworów,„aby nikt nie musiał cierpieć tak jak ja”. Swoim marzeniem Krystian zapoczątkował coroczną akcję pt. „Ogólnopolski Dzień Marzeń”.

Celem tego dnia, oprócz przypomnienia wszystkim jak ważne są marzenia, jest zwrócenie uwagi na potrzebę profilaktyki zdrowotnej u dzieci. Jest to akcja adresowana zarówno do najmłodszych dzieci jak i ich rodziców oraz środowiska lekarskiego i pielęgniarskiego.

Zapraszamy dzieci oraz rodziców do wzięcia udziału w tej imprezie, w trakcie której będą miały miejsce między innymi:
•    badania dzieci;
•    wykład dla rodziców przeprowadzony przez lekarza z Kliniki Hematologii i Onkologii SPSK 1;
•    wydawanie skierowań na badania USG jamy brzusznej oraz morfologie;
•    atrakcje dla najmłodszych w Teatrze – spotkanie z bajkowymi bohaterami, gry i zabawy;
• pokazy Straży Pożarnej, Policji, Ratowników Medycznych, udzielanie pierwszej pomocy zwierzętom;
•    wspólne malowanie marzeń,
•    możliwość wsparcia Fundacji Mam Marzenie Oddział Szczecin.

W Polsce na choroby nowotworowe zapada ok. 1200 dzieci rocznie. Rozwijają się podstępnie, zazwyczaj przez długi okres nie upośledzając sprawności dziecka, a objawy, którymi się manifestują, są bardzo niespecyficzne. Dziecko najczęściej czuje się dobrze, nic go nie boli, a rodziców nie niepokoją pojedyncze – wydawać by się mogło błahe – zaburzenia. Efektem tego jest fakt, iż nowotwory złośliwe stanowią nadal drugą po wypadkach i zatruciach przyczynę zgonów dzieci, gdyż są rozpoznawane za późno, co zmniejsza skuteczność leczenia.

Więc pozwólcie dzieciom marzyć,
bo cóż złego jest w marzeniach?
Wszystko może się przydarzyć,
A gdy marzysz, świat się zmienia.
Bogusia – pierwsza polska marzycielka

www.dzienmarzen.org

VI Ogólnopolski Dzień Marzeń
„Walczymy z rakiem buuu…rakiem!”
Czas: 17 maja (sobota), godz. 9:30-14:30
Miejsce: Teatr Lalek PLECIUGA, pl. Teatralny 1

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: