Weekend Bezgotówkowej Wymiany w Inkubatorze Kultury

Każdy z nas ma w swoich zbiorach przedmioty, których już nie używa – np. ubrania, zabawki, książki. Teraz możecie je wymienić na coś, co Wam się przyda – 11 maja Szczeciński Inkubator Kultury organizuje Weekend Bezgotówkowej Wymiany, podczas którego pieniądze stracą wartość. Oprócz przedmiotów będzie można wymieniać się również na… potrawy! Bezpieniężna uczta dla ciała i ducha – to jest to!

Raj dziada, czyli bezpieniężna wymiana rzeczy rozpocznie się o godz. 15:30. Zasada nabywania rzeczy jest następująca: należy przynieść swoje niepotrzebne różności  (ubrania, książki, meble, sprzęt, domowe przetwory), znaleźć coś dla siebie na innym stoisku i zaproponować zamianę. Co ważne, podczas imprezy zapominamy o pieniądzach!

Równocześnie od godz. 16:30 trawnik Inkubatora Kultury zamieni się w wegański bufet pod chmurką podczas IV Szczecińskiej Kuchni Społecznej. Aby skosztować wszystkich potraw, należy przynieść jedną, przygotowaną przez siebie, według zasad kuchni wegańskiej (bez produktów pochodzenia zwierzęcego).

Jak przygotować się do wegańskiej uczty?
1. Przygotuj jedną wegańską potrawę w stylu grillowo – piknikowym. Nie może ona zawierać mięsa (w tym ryb) ani żadnych składników odzwierzęcych tj. mleka i jego przetworów, niektórych margaryn, jajek, miodu, żelatyny, lecytyny i laktozy.
2. Opisz składniki swojej potrawy i zaznacz alergeny, jeśli występują.
3. Weź ze sobą domowe talerze i sztućce, staraj się unikać naczyń plastikowych.
4. Przynieś swoje napoje (nie alkohol!)
5. Nie zapomnij o kocu i dobrym humorze!

W trakcie trwania imprezy odbędzie się wykład poświęcony Cafe Fińskiej z Krakowa. To pierwsza w Polsce bezgotówkowa kawiarnia, w której „płaci się” robiąc lub dając coś w zamian.

Uwolnij niepotrzebne przedmioty i daj im szansę na drugie życie!


Weekend Bezgotówkowej Wymiany
Miejsce:
Szczeciński Inkubator Kultury, al. Wojska Polskiego 90
Termin:
11 maja, godz. 15:30 – 19:00

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: