Wielki Piknik Pasji – XIV Spotkanie pod Platanami

platrs1male31 maja teren Jasnych Błoni zamienił się na jeden dzień w makietę miasta POZARZĄDOWO. Szczecińskie organizacje pozarządowe na ponad 160 stanowiskach prezentowały swoje działania i projekty. Warto było wybrać się z całą rodziną, by dowiedzieć się więcej o ciekawych miejscach i zajęciach w Szczecinie. Byliśmy tam i my – na naszym stanowisku powstawały piękne prace małych artystów, a wymalowane buzie śmiay się do nas serdecznie. Dziękujemy za to spotkanie!

 

To właśnie na corocznym spotkaniu „Pod Platanami” organizacje pozarządowe działające w Szczecinie mają szansę zaprezentowania swojej działalności przed wszystkimi mieszkańcami miasta. W ramach imprezy każdy z wystawców przygotowuje stanowiska, na których promuje swoje działania, prezentuje dorobek organizacji, a także zachęca do włączenia się w działalność organizacji i korzystania z jej usług.

W tym roku mieliśmy okazję zapoznać się z działalnością ponad 160 wystawców. Pogoda dopisała, więc szczecinianie nie zawiedli i całymi rodzinami wyruszyli na spotkanie z pasją. Członkowie organizacji opowiadali im o swojej pracy i zachęcali do aktywności na różnych polach. Zapraszano do stoisk, na których można było znaleźć wiele ciekawych informacji na temat możliwości spędzania wolnego czasu w Szczecinie i okolicach.

Portal Rozwiń Skrzydła również przygotował atrakcje dla najmłodszych. Cieszymy się, że odwiedziło nas tak wielu szczecinian z pociechami! Do malowania buziek ustawiały się kolejki niemal do końca imprezy, a nasza nowa maskotka, Świnka Peppa, również ogromnie spodobała się dzieciom! Dużym zainteresowaniem cieszyły się też zabawy plastyczne dzieci – przy pomocy ozdobnych dziurkaczy, nożyczek i odrobiny kleju oraz różnokolorowych flamastrów powstawały dziecięce dzieła sztuki! Barwne kolaże, ozdobne serduszka oraz urzekające bogactwem barw kolorowanki i rysunki stworzyły imponującą galerię przy naszym stanowisku. Bardzo dziękujemy za to, że byliście z nami!

platrs5platrs1platrs6platrs2platrs3platrs4

Wśród mnóstwa stoisk organizacji pozarządowych wiele było takich, przy których nie sposób było się nie zatrzymać. Różnokolorowe ozdoby i przedmioty użytkowe, wykonane przez podopiecznych organizacji, obrazy, fotografie, plakaty pojawiły się w dużej liczbie na Jasnych Błoniach. Nie zabrakło też i książek, albumów, zabawek oraz oczywiście domowych wypieków, jakimi przedstawiciele organizacji raczyły odwiedzających. Niektóre z organizacji prezentowały też ciekawe rekwizyty związane z ich działalnością i pasją – dużym zainteresowaniem jak zwykle cieszyły się broń i ekwipunek nurków.

Nie zabrakło i atrakcji dla dzieci oraz młodzieży! Nie było pociech, które wyszłyby z imprezy z pustymi rękoma. Kolorowe balony, kredki, naklejki, znaczki, ciasteczka i inne drobne upominki z pewnością ucieszyły najmłodszych. Na scenie prezentowano programy artystyczne oraz przybliżano działalność poszczególnych organizacji pozarządowych. Natomiast na trawnikach dzieci i młodzież próbowały swoich sił w grach i zabawach ruchowych – Stowarzyszenie Szczecin dla Pokoleń wraz z Wydziałem Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego przygotowały strefę sportowo-rekreacyjną, w której znalazły się m.in. tor do skimboardu, ścieżki do zmagań zręcznościowych, trampolina, ścianka wspinaczkowa.

plat1plat2plat4plat6plat7plat8plat9plat10plat11plat12plat13plat14plat5plat3

 Z niecierpliwością czekamy na spotkanie „Pod platanami” za rok!

 

 

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: