Wydarzenia charytatywne dla Neli Sobiegraj

nelaNela Sobiegraj od urodzenia jest dzielną wojowniczką – przyszła na ten świat ciężko chora. Jej historia poruszyła tak wiele osób, że w Szczecinie pojawiło się bardzo prężne środowisko, które nie tylko wspiera jej rodziców dobrym słowem i pociechą, ale również ciekawymi akcjami, mającymi na celu zebranie 200 tys. zł na operację. 15 sierpnia w Domu Kultury Słowianin zorganizowany będzie maraton ZUMBY. Oprócz tego, w tym samym dniu, odbędzie się festyn „Gramy o Serduszko dla Nelki”. Zachęcamy do udziału w tych imprezach i wsparcia rodziców dziewczynki.
 
Stan zdrowia małej Neli nie jest dobry. Nela ma serce jednokomorowe, całkowicie zrośnięty kanał przedsionkowo komorowy, hipoplazje prawej komory, hipoplazje aorty i łuku aorty wstępnej, niedomykalność zastawki lll stopnia, ubytek przedsionkowo-komorowy (8,5mm) i powiększoną sylwetkę serca. Do tego dziewczynka boryka się z problemem zrośnięcia nozdrzy tylnych (już po operacji), dysmorfią twarzoczaszki, torbielą w splocie naczyniowym, zniekształconymi małżowinami usznymi i ubytkiem na nerwie wzrokowym. Ma tracheostomię, która miała ułatwić samodzielne oddychanie. Dodatkowo, założono jej stend w sercu w naczyniu.

W Polsce na operację serduszka musiałaby czekać przynajmniej rok. Stan zdrowia Neli nie pozwala jej na czekanie tak długo. Po konsultacjach rodziców Neli z operującym w klinice w niemieckim Munster prof. Edwardem Malec dziewczynka została zakwalifikowana do leczenia operacyjnego w Niemczech. Na operację, pobyt w szpitalu i transport potrzeba jednak 200 000 zł. Wydaje się dużo, ale jeśli w zbieranie pieniędzy zaangażuje się dużo osób, to kwota jest realna do osiągnięcia!

Również rodzice Neli działają bardzo aktywnie, żeby jak najszybciej zebrać środki. W pomoc włączyło się wiele osób, poruszonych historią dziewczynki. Na Facebooku została utworzona strona Serduszko dla Nelki, gdzie niemal codziennie można przeczytać informacje, jak czuje się maleństwo i jaki jest jej stan zdrowia. Posty zamieszcza w imieniu Neli jej Mama. Wszystkie bardzo chwytają za serce.

Ale walka o życie i zdrowie Neli to nie tylko posty na FB. To mnóstwo pomysłowych akcji organizowanych przez dobrych ludzi. To strona 2000 tysiące gorących serc! 2000 <3, na której znajdują się bieżące informacje o Neli. To również bardzo prężna grupa na FB o nazwie Licytacje dla Neli Sobiegraj! Potrzebne 200tys żeby ratować jej małe <3. Tam znajdziecie mnóstwo rzeczy, przekazywanych przez poszczególne osoby i firmy na licytacje. Od biżuterii, poprzez ubrania, zabawki, książki, vouchery, sprzęt sportowy, aż po rozmaite usługi czy sesje zdjęciowe. Codziennie znajdują się kolejni darczyńcy, oferujący nowe produkty – teraz trzeba znaleźć nabywców! Koniecznie zajrzyjcie na tę stronę, na pewno traficie na coś ciekawego, co będziecie chcieli wylicytować i tym samym wspomóc finansowo Nelcię.

Wsparcie dla małej wojowniczki organizowane jest również w formie rozmaitych wydarzeń. 15 sierpnia w Domu Kultury Słowianin zorganizowany będzie maraton ZUMBY. Goście specjalni to Michał Kurpet i Oliwier Zalewski! Wejście na imprezę opłacane będzie w formie cegiełek – koszt jednej to 30 złotych – oczywiście istnieje możliwość wrzucenia większej ilości cegiełek. Szczegóły na temat maratonu Zumby znajdziecie na stronie ZUMBUJEMY dla NELI!  oraz na stronie DK Słowianin.

Oprócz tego, w tym samym dniu – 15 sierpnia – odbędzie się festyn „Gramy o Serduszko dla Nelki”. Na boisku MOSiR przy ul. Witkiewicza rozegrany będzie Charytatywny Turniej Piłki Nożnej połączony z festynem. Organizatorzy zapowiadają atrakcje dla dzieci, kiermasz książek, loterię fantową, malowanie twarzy, klasy dla dzieci i dorosłych. Na festynie pojawią się goście specjalni – Szczecińska Liga Super Bohaterów!

Nelą opiekuje się również Fundacja Serce Dziecka. Jeśli nie możecie wziąć udziału w licytacjach, maratonie Zumby albo festynie, możecie przekazać środki na leczenie Neli za pośrednictwem specjalnie utworzonego konta w Fundacji.

Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa
Nr konta na wpłaty złotowe PL 02 1160 2202 0000 0001 5118 9430
Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272
SWIFT BIGBPLPW
koniecznie z dopiskiem: Nela Sobiegraj

Pamiętajcie: każdy z nas może pomóc! Wystarczy aby było nas wielu. Podarujmy Neli zdrowe życie!

Źródło tekstu: http://dorotakorczynska.pl/serduszko-dla-nelki/

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: