Wydawnictwo WILGA

dzieciwogrodziedorotagellner

Dzieci w ogrodzie

Dorota Gellner

il. Wiesława Burnat

Dzieci w ogrodzie to zbiór najpiękniejszych wspomnień z dzieciństwa, zapisanych w krótkich strofach, pełnych zapachów bzów, odgłosów nocy, czarów, cieni, robaczków, zabaw z lalką i psem. To także widoki ogrodu w zmieniających się porach roku z ich deszczem, wiatrem, chmurami, śniegiem i słońcem. To zapamiętane smaki agrestu, malin i jeżyn. To czułe wspomnienie minionego czasu i niekończących się zabaw.

Oprócz tęsknot autorki za tajemniczym, ale poznanym na wskroś ogrodem, w tej książce znajdujemy obrazy wyśnionego ogrodu. Ilustracje malarki Wiesławy Burnat łączą delikatną poezję autorki z wizją miejsca idealnego: „Moje obrazy to światy, które mi się przyśniły. Liczę na to, że dorośli, patrząc na nie, przypomną sobie to, co stracili: jak kiedyś sami, na czworaka, potrafili przyglądać się ślimaczkowi”.

akademia_kota_filemonaAkademia Kota Filemona

Książki z serii Akademia Kota Filemona pomagają w rozwoju dziecka i sprawiają, że zaczyna ono myśleć o nauce jak o zabawie. Każda z książeczek zawiera naklejki.

Dwulatki ćwiczą: sprawność manualną i spostrzegawczość, rozpoznawanie podstawowych kolorów i głosów zwierząt,umiejętność łączenia i dopasowywania.

Trzylatki ćwiczą: sprawność manualną i spostrzegawczość, rozpoznawanie kolorów, kształtów, porównywanie, umiejętność łączenia w pary i dopasowywania, wiedzę o zwierzętach i otaczającym świecie.

Czterolatki ćwiczą: sprawność manualną i spostrzegawczość,liczenie do 10, rozpoznawanie kolorów, kształtów, porównywanie, umiejętność łączenia w pary i zbiory, opowiadanie historii.

Pięciolatki ćwiczą: sprawność manualną i spostrzegawczość, liczenie i podstawowe litery, rozpoznawanie kolorów, figur, pór roku, dni tygodnia pojęcia: blisko, daleko, między, nad, pod, umiejętność łączenia w pary, stopniowania, dopasowywania. Wszystkie zadania są dostosowane do ich możliwości.

elementarzElementarz
Małgorzata Ciszewska i Katarzyna Dąbrowska

Książka ta powstała z myślą o dzieciach, które dopiero uczą się czytać. Litery wprowadzane są stopniowo. Tylko z poznanych już liter budowane są wyrazy i zdania do czytania. Im więcej liter, tym dłuższe zdania można ułożyć, dlatego najpierw teksty są prościutkie, ale szybko stają się coraz obszerniejsze i coraz trudniejsze.

Strony: 1 2 3 4 5 6

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: