Wykłady i zajęcia w ramach Międzynarodowego Tygodnia Douli

brzuch

W dniach 22-28 marca przypada Międzynarodowy Tydzień Douli, czyli opiekunki porodowej. Z tej okazji Szkoła Rodzenia „Nowe życie” w Centrum Edukacji Okołoporodowej zaprasza przyszłych rodziców na bezpłatne wykłady, konsultacje, zajęcia edukacyjne i Krąg Opowieści Porodowych, które odbywać się będą w dniach 25 i 28 marca. Poniżej przedstawiamy szczegółowy program.

 

Bezpłatne spotkania, konsultacje i projekcja filmu „Doula” (czyt. dula) są organizowane w ramach Tygodnia Douli. Doula to nadal pojęcie niezrozumiałe dla wielu kobiet w ciąży, a także dla personelu medycznego. – wyjaśnia Dorota Frydel, właścicielka Centrum Edukacji Okołoporodowej, doula. – W ramach ogólnopolskiego Tygodnia Douli w Centrum Edukacji Okołoporodowej przybliżamy osobę i zakres działania douli, zatem zapraszamy wszystkich rodziców oczekujących dziecka czy planujących ciążę do kontaktu z nami i bezpłatnych konsultacji.

Wydarzenie warte jest szczególnej uwagi, także ze względu na fakt, iż w jednym miejscu – w szkole rodzenia w CEO – są dostępne dla rodzących aż trzy doule: Dorota Frydel, pedagog, założycielka CEO; Małgorzata Szmygin, będąca także doradcą laktacyjnym oraz Agata Dżaman, która oprócz bycia doulą, kształci także przyszłych i obecnych rodziców z zakresu chustonoszenia.

W tym czasie ruszy także nowatorski projekt DOULA TV – bezpłatny kanał w serwisie  youtube.com, na którym doule z CEO będą przybliżały sposoby radzenia sobie np. z bólem porodowym, odpowiadały na pytania ciężarnych i opowiadały o pracy douli.

Oprócz wykładów przybliżających osobę i zakres działań douli, odwiedzających Centrum Edukacji Okołoporodowej czekają wykłady na temat wsparcia emocjonalnego w czasie ciąży i porodu, karmienia piersią, odżywiania w czasie ciąży czy metod łagodzenia bólu porodowego. CEO zaprasza także na masaż chustą Rebozo dla ciężarnych, zajęcia aktywne – ćwiczenia dla kobiet w ciąży oraz warsztat z uspokajania niemowląt. Gościnnie wystąpi także trenerka rozwoju osobistego, Beata Mąkolska, prowadząc wykład „Jak radzić sobie z lękami i negatywnymi myślami w czasie ciąży”.

Obchody Tygodnia Douli zakończy Krąg Opowieści Porodowych – nowatorski projekt spotkań, zainicjowany przez Stowarzyszenie Doula w Polsce. Szkoła Rodzenia „Nowe Życie” w Centrum Edukacji Okołoporodowej jako pierwsza poprowadzi krąg opowieści w Szczecinie.

Harmonogram zajęć i warsztatów:

Wtorek, 25 marca:

godz. 11.00-12.30 – Doula – kim jest i jakie niesie wsparcie przy porodzie? – prowadząca Dorota Frydel. W programie pokaz filmu „Doula”.

godz. 13.00- 14.30 – Masaż chustą Rebozo dla ciężarnych oraz poporodowy – Agata Dżaman

godz. 15.00 – 16.30 – Doula nie tylko przy porodzie, czyli matkowanie matce. O wsparciu po porodzie i w trakcie karmienia piersią – Małgorzata Szmygin

godz. 17.00-17.45 – O pierwszym kontakcie matki z dzieckiem po porodzie – Agata Dżaman

godz. 18.00-19.30 – Jak radzić sobie z lękami i negatywnymi myślami w czasie ciąży – Beata Mąkolska

Piątek, 28 marca:

godz. 11.00-12.30 –  Przygotowanie ciała do porodu – ćwiczenia w ciąży – Dorota Frydel

godz. 13.00 -14.00 – Metody łagodzenia bólu porodowego – co pomaga przejść przez poród? – Dorota Frydel

godz. 14.30 – 15.30 – Jak uspokoić płaczące niemowlę – warsztat metody doktora Karpa, autora książki „Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy” – Małgorzata Szmygin

godz. 16.00 – 16.45 – Zdrowa mama, zdrowe dziecko – czyli o odżywianiu się w czasie ciąży – Małgorzata Szmygin

godz. 17.00 – 19.30 – Krąg Opowieści Porodowych – to inicjatywa ukazująca pozytywne oblicze porodu. Poród może być mocnym i pięknym przeżyciem. Wzmacnia, rozwija i daje ogromną wewnętrzną siłę. Głęboko porusza i transformuje, po nim życie nabiera nowego wymiaru. Na spotkanie zapraszone są wszystkie kobiety – zarówno te, które o byciu Mamą dopiero myślą, te, które Matkami wkrótce zostaną, jak i te, które Mamami już są. Przyjdźcie i opowiedzcie swoją historię!

Udział w wykładach i warsztatach jest bezpłatny. Zarówno we wtorek, jak i w piątek w przerwach pomiędzy zajęciami udzielane bedą darmowe, indywidualne porad – do dyspozycji doule: Dorota Frydel, Agata Dżaman, Małgorzata Szmygin.

Rezerwacja miejsc na wykłady i zajęcia pod numerem telefonu: Dorota Frydel – 509 508 109 lub poprzez adres mailowy: info@szkolarodzenia-ceo.pl

Miejsce: C.E.O. – Centrum Edukacji Okołoporodowej, Szkoła Rodzenia „Nowe Życie”
ul. Więckowskiego 1/5 (I piętro)

Szczegółowe informacje na stronie: http://www.szkolarodzenia-ceo.pl/

 

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: