Zdrowie – nasze największe marzenie

Zdrowie - nasze największe marzenie

Fundacja „Mam marzenia” w sobotę 18 września zaprasza na II Ogólnopolski Dzień Marzeń. Celem tego dnia, oprócz uświadamiania wszystkim jak ważne są marzenia, jest jeszcze mówienie o tym, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna.

W zabieganym świecie często zapominamy o tym, aby systematycznie badać siebie i nasze dzieci. ODM to akcja adresowana do dzieci, rodziców ale także lekarzy i pielęgniarek, gdyż niestety czasem spotykamy się z Marzycielami, którzy jeśliby wcześniej zostali poprawnie zdiagnozowani, choroba potoczyłaby się zupełnie inaczej. Chcemy więc mówić o tym, że warto i należy badać się profilaktycznie, warto obserwować dzieci i nie bagatelizować żadnych objawów.

 

Miejsce: Wojewódzki Zespół Szkół Policealnych w Szczecinie, ul. Broniewskiego 9

Program Dnia Marzeń:

10:00 – 10:30– rozmowy z dziećmi na temat marzeń, spotkanie z naszymi Marzycielami; 

10:30 – 14:00 – „Pogotowie Teatralne” : bańki mydlane, zwierzątka z baloników, clown; malowanie twarzy – clown- grupa 3 dziewczyn ze szkoły plastycznej;
11:00 – 12:00 – rysowanie marzeń – wsparcie słuchaczek Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych z kierunku “opiekunka dziecięca”;
12:00 – 14:00 – koncert naszej Marzycielki Martynki oraz kilku młodych zaprzyjaźnionych artystów szczecińskich: „holdStill”; 
12:00-15:30 konkursy, gry i zabawy – organizują wolontariusze FMM oraz uczniowie Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych;
15:30 -16:00- podsumowanie IIODM.
10:00 – 16:00- pomoc 3-4 dyplomowanych asystentów osobistych osób niepełnosprawnych z zaprzyjaźnionej fundacji “Hussar”.

Dodatkowe atrakcje: Pokaz umiejętności Strażackich, oglądanie wozu strażackiego, rozmowa o bezpieczeństwie; Przyjazd radiowozu i rozmowa z policjantem/policjantką na temat bezpieczeństwa na drodze itp. w godzinach od 13-14.

Profilaktyka:
– Badania profilaktyczne związane z zapobieganiem chorobom nowotworowym dzieci;
– Szkolenie rodziców na temat obserwacji dziecka pod kontem zagrożeń zachorowania na nowotwór – przeprowadzi onkolog-pediatra dr. Karolina Zielezińska z Samodzielnego Szpitala Klinicznego nr. 1 w Szczecinie od ok. 10:15 -11:30; Szkolenie odbędzie się na terenie Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych, ul. Broniewskiego 9 Szczecin.
– Badania przedmiotowe – rozmowa z dzieckiem i rodzicami, ewentualne skierowania do badań specjalistycznych – badania przeprowadzą zaprzyjaźnieni lekarze w miarę możliwosci od 11.00 – z Samodzielnego Klinicznego Szpitala nr. 1 oraz z Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Klinicznego (ul. Arkońska 4). 
– USG brzucha – Szpital: SPWSZ, ul. Arkońska4, oddział radiologii na hasło MAM MARZENIE wg listy sporządzonej podczas padań przedmiotowych. Dzieci i rodzice zostaną pokierowani przez wolontariuszy.
– Opieka Ratowników Medycznych “ Społeczne Stowarzyszenie Ratownicze” od godziny 11:00 do 15:00
– Zbiórka krwi dla chorych dzieci na hasło: MAM MARZENIE.
– W Centrum Krwiodastwa Szczecin, al. Wojska Polskiego 80-82 w terminie od 13.09-25 09.2010, można również zostać wpisanym do rejestru dawców szpiku.
– Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy medycznej oraz pokaz ratownictwa medycznego przeprowadzą ratownicy medyczni. Około godziny 12.00.

Koordynator szczecińskiego II ODM i oddziału fundacji: Anna Lang –515 199 626, anna.lang@mammarzenie.org

źródło: www.dzienmarzen.org

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: