Paddingtonn i spacerek literek
Michael Bond
il. R.W. Alley
Kolejna kolorowa książka o misiu Paddingtonie dla najmłodszych czytelników. Tym razem miś wybiera się na festyn, gdzie bierze udział w ciekawej zabawie. Podczas spaceru nad brzegiem rzeki trzeba spisywać przedmioty zaczynające się na literę B. Kto będzie miał ich najwięcej – wygrywa! Jak myślicie, kto wygrał?
Po przeczytaniu książki pobawcie się z dziećmi w szukanie przedmiotów nie tylko na literkę B i nie zapomnijcie też o stronie internetowej Paddigtona www.paddington.com.pl. Dzieci mogą się na niej uczyć angielskiego z misiem, a także wysłuchać kilku rozdziałów z książki, które przeczyta Michał Rusinek.
Szkoła czarów i inne opowieści (NOWOŚĆ)
Michael Ende
Il. Bernhard Oberdieck
Kolejna fascynująca książka autora „Niekończącej się opowieści”. Mniej znana ale równie ciekawa. Każdy rozdział tej książki to inna baśniowa opowieść. Dzięki niej dzieci przeżyją wiele niezwykłych przygód.
Są tu dowcipne opowieści, baśniowe i czarodziejskie historie, z niektórych wypływa życiowa mądrość, jeszcze inne przypominają znane bajki. Wszystkie czyta się z jednakowym zainteresowaniem i podziwem dla kunsztu jakim autor posługuje sie słowem.Klasyka literatury dziecięcej w pięknym wydaniu, świetnie zilustrowana.
„Pulpet i Prudencja. Smocze Pogotowie Przygodowe” (NOWOŚĆ)
Joanna Olech
Tytułowe smoki to dzieci Pompona – smoka ,o którym przeczytacie w pierwszej książce autorki – „Pompon w rodzinie Fisiów”. W tej książce narratorem jest córka Pompona i Pepsikoli – smoczyca Prudencja. Małe smoki zaczynają chodzić do zwykłej szkoły z dziećmi, lecz pewnego dnia postanawiają wybrać się z przyjaciółmi do Transylwanii na poszukiwanie swoich przodków. Fantastyczny humor i wartka akcja to sprawią, że rodzice również bedą dobrze się bawić podczas jej czytania.W książce ilustacje smoków wykonane przez autorkę – rysowane z natury! 🙂
„Nie kończąca się historia” (NOWOŚĆ)
Michael Ende
opr. grafi.Olgierd Chmielewski
Baśń wszechczasów, klasyka literatury dziecięcej – tak pisze się o książce, której wznowienie od niedawna możemy znaleźć na półkach księgarń. Obecne pokolenie trzydziestoparolatków jeśli nie książkę, to z pewnością pamięta kinowy hit, na którego bilety zdobywało się, stojąc po kilka godzin w kolejce do kasy. Ale warto było!
Ta pełna magii opowieść o zwyczajnym chłopcu, wciąga od pierwszych stron. Bastian szkolne popychadło, chłopiec gnębiony przez kolegów, za sprawą książki, która kradnie z antykwariatu przenosi się do krainy fantazji. Kraina ta pożerana jest przez Nicość a to dlatego, że ludzie nie wierzą już w MARZENIA. To właśnie BASTIAN, ma uratować Fantazjanę.
Książka magiczna, pełna przygód, wciągająca i przypominająca o tym, że warto marzyć.
„Kto kogo zjada?”
Aleksandra Mizielińska i Daniel Mizieliński
Działanie łańcucha pokarmowego przedstawione w prosty a zarazem zabawny sposób. Od kwiatka zjedzonego przez mszyce przez biedronkę, pliszkę, lisa i inne zwierzęta dzieci poznają wzajemne zależności występujące w przyrodzie. Proste i wesołe ilustracje z krótkim komentarzem, który mogą łatwo odczytać dzieci uczące się czytać. To książka przyjazna młodemu odbiorcy.
Koniec świata i poziomki.
Anna Onichimowska
il. Paweł Pawlak
Niezwykła opowieść o pewnej rodzinie – mamie, tacie i ich dwóch synkach – Karolu i Józefie. Pewnego dnia postanawiają wyruszyć na koniec świata. Ich wyprawa kończy się tej samej nocy, po dotarciu na miejsce okazuje się, ze wszystkie drogi prowadzą do domu ale….Ale to nie koniec ich przygód. To dopiero początek. W ich domu pojawia się dziwny, łysy i wciąż kichający mężczyzna i opowiada im swoją historię. Dlaczego chce im zabrać małego Józefa? Co zrobią rodzice aby uchronić synka?
Książka pełna magii, dziwnych postaci i niecodziennych przygód. O tym, że najważniejsza jest rodzina i z nią wszystko się uda. Książka w twardej oprawie z pięknymi ilustracjami.
(MW)