Niebieska zasłona
V. Woolf
il. Julie Vivas
Opowieść dla dzieci autorstwa jednej z najważniejszych pisarek dwudziestego wieku. Tekst został znaleziono między stronami oryginalnego maszynopisu powieści „Pani Dalloway”. Prawdopodobnie był napisany w 1924 r. dla bratanicy autorki. Opublikowano go dopiero 40 lat później.
Kiedy stara niania zasypia w swoim fotelu podczas szycia zasłony, zwierzęta którymi zapełniony jest materiał zaczynają się wiercić i brykać. Na niebieskiej zasłonie wszystko ożywa – szumią drzewa, pluszcze woda w jeziorze, ludzie chodzą po moście a dzikie zwierzęta maszerują po trawie. Niestety kiedy niania budzi się cały ten świat zamiera a materiał znów staje się zwykłą zasłoną. Kolorowo zilustrowana książka pobudzi wyobraźnię nie jednego dziecka.
Wielki atlas małego tygryska
Janosch
Jak dotrzeć z Niemiec do Indii? Kraju w którym urodził się Tygrysek? Jakie państwa i ciekawe w nich miejsca można zobaczyć w trakcie podróży? O tym dowiedział się Tygrysek, który wraz z Misiem, Mają Papają i Kretem pochylił się nas atlasem i próbował wytyczyć szlak.
Jeśli chcecie się przekonać jak ciekawa to może być wyprawa zachęcam do przeczytania tej historii. Dla dzieci w wieku szkolnym będzie to z pewnością przydatna lektura, która pomoże im w nauce geografii. Zabawne ilustracje autora, są dodatkowym atutem.
O Grzesiu, chłopczyku, który nie przestawał zadawać pytań.
praca zbiorowa
przełożyła: Klementyna Suchanow
„Dlaczego nie jesteśmy tacy sami?”, „Dlaczego nie mogę robić tego, co chcę?” Każdy rodzic z pewnością nie raz słyszał takie i inne pytania. Ta świetnie zilustrowana książka zawiera podpowiedzi, w jaki sposób odpowiadać na nie dziecku. Mały Grześ to typowe ciekawe świata dziecko, zadające swym bliskim mnóstwo pytań każdego dnia.
To wspaniałe i wyjątkowe kompendium dla rodziców. Podzielone tematycznie, a każde pytanie przedstawione jest w formie historyjki obrazkowej. Na końcu książki rodzice znajdą krótkie komentarze do każdego rozdziału, wyjaśniające postrzeganie problemu przez dziecko oraz praktyczne wskazówki pedagogiczne. Warto mieć ją w domu i wspólnie z dzieckiem omawiać poruszane w niej zagadnienia.
(MW)