Co łączy kreatywność i klocki?

logo baw sie i buduj 120x170

Polacy zajmują w Europie 4. miejsce  od końca w innowacyjności. Liderzy rankingu za branże najbardziej rozwojowe uznają te przypisywane do kategorii STEM (science, technology, engineering, math). Jak ćwiczyć umiejętności STEM już u najmłodszych? Zobacz, jaką rolę odgrywają w tym klocki! 30 sierpnia otwarto nowy klub kreatywny dla dzieci!

 

Teoretycznie to nic nowego – teraz co drugie zajęcia dla dzieci mają w nazwie „kreatywność”… To nie jest jednak miejsce takie, jakich wiele. Przyjrzyjmy się z bliska klubowi „Baw się i buduj”!

baw się i buduj chłopiec z samolotemPrzypominacie sobie swoje dzieciństwo, kiedy bawiliście się klockami? Pewnie nie mogliście mieć wszystkich wymarzonych zestawów. Przypomnijcie sobie: może, budując budowle z Lego zostawialiście je na półce, a może burzyliście i tworzyliście od nowa? Tak czy siak, przekraczając próg klubu „Baw się i buduj”, poczujecie, jakby spełniały się Wasze dziecięce marzenia. Jednocześnie marzenia Waszych dzieci o wielkich zestawach klocków też spełnią się w oka mgnieniu. To dlatego, że w klubie znajdziecie ponad 30 tysięcy klocków, z których możecie korzystać! Tak, tak! Jeżeli myślicie, że to tylko klasyczne klocki Lego, to mylicie się! Co powiecie na takich producentów, jak: Geomag, PlentyPlay, Gigo, Engino, Eitech, Plus-Plus, Laq, K’nex i wielu innych? W sumie do dyspozycji mamy 15 rodzajów klocków konstrukcyjnych!

Z wybranych klocków dziecko może budować, posiłkując się własną wyobraźnią albo też instrukcjami papierowymi lub dostępnymi w tablecie. To doskonałe połączenie zabawy i umiejętności analitycznych, czyli nic innego, jak ćwiczenie kompetencji STEM ((science, technology, engineering, math). Jednorazowe wejście na salę zabaw, zwaną Kreatywnym Placem Budowy, uprawnia dziecko do korzystania z zasobów klubu przez godzinę. Do pomocy pociecha ma oczywiście osoby z obsługi lub też swojego rodzica, który wchodzi za darmo.

baw się i buduj dzieciakiW klubie „Baw się i buduj” można też skorzystać z oferty rocznych kursów, które w sposób specjalistyczny traktują rozwój kompetencji STEM, kreatywności i umiejętności współpracy – wszystko to oczywiście z wykorzystaniem klocków i zabawy. Zajęcia dopasowane są do wieku dziecka i dzielą się na 3 kursy: „Einsteiny z ferajny”  (dla dzieci w wieku 5-6 lat), „Budowanie to Wyzwanie” (dla dzieci w wieku 7-9 lat), „Pstryk-klik i energia” (dla dzieci w wieku 10-12 lat). Kursy to jedyny element oferty, z którego można skorzystać zarówno na Prawobrzeżu, jak i w centrum miasta.

W „Baw się i buduj” można też zorganizować przyjęcie urodzinowe. Jubilat wybiera wraz z rodzicem temat urodzinowy oraz – uwaga! -ma wpływ na przebieg imprezy, bo wybiera część gier i zabaw, które mają się odbyć.

A co z niespełnionymi marzeniami rodziców o wielkich budowlach? Pomysłodawcy klubu, postanowili zadbać i o to. Każdy rodzic może stworzyć z dzieckiem drużynę i raz miesiącu w rywalizować z innymi drużynami, by uzyskać miano najlepszych konstruktorów. Zespoły otrzymują punkty do klasyfikacji Rodzinnego Pucharu Budowania. Na koniec roku szkolnego zwycięzcy zostaną uhonorowani owym pucharem!

Do „Baw się i buduj” można też przyjść z klasą albo grupą przedszkolną, by uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych, które mają na celu integrację grupy poprzez: zabawę, konstruowanie i osiąganie wspólnych celów. Co więcej, można zorganizować lekcję matematyki, fizyki i innych przedmiotów.

Pomysłodawcy tak mocno wierzą w potrzebę rozwoju talentów w zakresie kreatywności oraz kompetencji STEM, że dają każdemu dziecku możliwość darmowego wypróbowania Kreatywnego Placu Budowy. Wystarczy, że rodzic zapisze się do newslettera! Otrzyma wtedy jedno darmowe wejście dla swojego dziecka! Sprawdź na: www.dzieciaki-buduja.pl!


Baw się i buduj – kreatywny klub dla dzieci

ul. Tkacka 55, Szczecin
tel.: 507-663-684
e-mail: biuro@dzieciaki-buduja.pl

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: