II Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego w Szczecinie

Wikipedia

Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Pilotów i Przewodników oraz Miasto Szczecin zapraszają na obchody II Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w Szczecinie, które odbędą się 23 lutego. Przewodnicy oprowadzać bedą po mieście wszystkich chętnych. Przewidziane także zwiedzanie Parku Leśnego Zdroje.

Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Pilotów i Przewodników już po raz drugi włącza się w organizację imprez związanych z Międzynarodowym Dniem Przewodnika Turystycznego, które w Polsce odbywają się cyklicznie od kilkunastu lat. Przewodnicy pokazują turystom i mieszkańcom piękno danego miejsca, opowiadają legendy, zapoznają z kulturą, sztuką oraz lokalnymi atrakcjami. Tego dnia przewodnicy pracują społecznie i za swoje usługi nie pobierają od nikogo wynagrodzenia.

Zwiedzanie Szczecina rozpocznie się o godz. 11.00 zbiórką wszystkich chętnych na placu Orła Białego. Tworzone będą 20-25-osobowe grupy, które z przewodnikami wyruszą, by poznawać tajemnice naszego miasta. Uczestnicy odwiedzą: Nowe Stare Miasto, Zamek Książąt Pomorskich, Wały Chrobrego, Katedrę św. Jakuba, Kościół św. Piotra i Pawła, Cerkiew św. Mikołaja, Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, Galerię Sztuki Dawnej, Muzeum Historii Szczecina oraz Gmach Główny Muzeum Narodowego przy Wałach Chrobrego.

Dla rodzin z dziećmi przygotowany został specjalny program dla najmłodszych, pełen legend i ciekawostek. Dorośli również będa mogli dowiedzieć sie ciekawych rzeczy: o wielkiej miłości Carla do Szczecina i historii jego serca wbudowanego w filar; o białej damie straszącej nocami na zamku; o księżniczkach ocalałych od zamknięcia i o tym, gdzie w Szczecinie jest afrykańskie targowisko. Przewidziane są też konkursy z nagrodami, związanymi z miastem i regionem.

Do obchodów II Dnia Przewodnika Turystycznego włącza się również Szczecińskie Centrum Informacji Turystycznej „Szmaragdowe-Zdroje”. 23 lutego w godz. 12.00 -17.00 przewodnik Dawid Gajkowski zaprasza na zwiedzanie Parku Leśnego Zdroje pn. „W poszukiwaniu śladów przeszłości”. Miejsce zbiórki wszystkich chętnych: Szczecińskie Centrum Informacji Turystycznej „Szmaragdowe-Zdroje” przy ul. Kopalnianej 12. Wyjścia grup spod obiektu zostały zaplanowane na godz. 12.00, 13.15, 14.45 i 16.00. Czas trwania wycieczki dla jednej grupy:  około 45 minut. Wszyscy chętni będą mogli wyrobić sobie legitymację Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, uprawniającą do zniżek przy korzystaniu z bazy schronisk młodzieżowych.

Zapraszamy do zwiedzania!

 

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: