Pracownia Robótkowo.pl – fabryka rzeczy wyjątkowych

Robótkowo male logo

Zapraszamy do odwiedzenia Pracowni Robótkowo.pl, gdzie puszczając wodze wyobraźni  można stworzyć fantastyczne przedmioty, m.in.  mydełko,  naszyjnik, torebkę filcową, spinkę, zakładkę do książki. Dużą zaletą pracowni jest to, że nie potrzebujecie umawiać się na konkretne terminy. Można przyjść w godzinach funkcjonowania pracowni (poza imprezami) i wyjść z unikatową, własnoręcznie wykonaną rzeczą. Każdy znajdzie  coś dla siebie!

robotk4Pracownia Robótkowo.pl powstała w kwietniu 2014 roku. Jej właścicielką jest pani Katarzyna Lach – kreatywna mama dwójki dzieci. Jak wpadła na pomysł założenia własnej pracowni?
– Gdy moja starsza córka była w przedszkolu, dopadła nas ospa, a po niej różne inne historie związane ze zdrowiem. – mówi pani Kasia. – W sytuacji konieczności przebywania w domu – trzeba było wymyślić coś, by moim pociechom czas się nie dłużył. Proponowałam im więc różne zajęcia kreatywne. W poszukiwaniu pomysłów odwiedziłam dużo polskich i zagranicznych stron internetowych, korzystałam ze znalezionych tam propozycji. Szczególnie spodobało nam się wyrabianie mydełek; cieszyło nas również wypalanie i malowanie kubków – powoli zaczęło mnie to wciągać. Szybko okazało się, że na te mydełka i kubki w domu zaczyna już brakować miejsca. I tak pojawiła się myśl, żeby moje hobby stało się jednocześnie pracą zawodową. Mam doświadczenie w organizowaniu imprez okolicznościowych, dlatego też postanowiłam, że założę pracownię, oferującą dzieciom i dorosłym ciekawe warsztaty oraz spotkania i urodziny.

robotk12W szerokiej gamie zajęć, jakie proponuje Pracownia Robótkowo.pl, każdy znajdzie coś dla siebie. Wypalanie i malowanie ceramiki, szycie przytulaków, wyrób mydełek i biżuterii, ozdabianie filcu czy innych wyrobów tekstylnych to wiodące propozycje, na jakie kładzie nacisk właścicielka. Półki uginają się od przeróżnych form, gotowych do wypalenia i malowania – znajdziemy tutaj nie tylko kubki, ale również różnego rodzaju figurki, skarbonki, talerze, półmiski, wazy i innego typu naczynia. W pudełkach na stolikach ukryta jest moc przeróżnych artykułów kreatywnych – koralików, guzików, przypinek, broszek, filcowych kwiatków, kolorowych sznurków, które wykorzystać można do ozdabiania torebek, kosmetyczek, jak również do wyrobu bransoletek czy oryginalnych zakładek do książek. Dużym zainteresowaniem cieszą się mydełka –zarówno te typowo kąpielowe, jak i dekoracyjne, przeznaczone do ozdoby łazienki. Do wyboru mamy przeróżne kształty, kolory i zapachy. Przeznaczone do produkcji mydełek półprodukty pani Kasia sama barwi, aromatyzuje, dodaje do nich składniki peelingujące.

robotk13– Wszystkie przedmioty,  jakie można wykonać w mojej pracowni, mają wartość użytkową. Dlatego też najczęściej zgłaszają się do mnie całe rodziny, które chciałyby wspólnie stworzyć wyjątkowy prezent dla kogoś bliskiego – np. niebanalną torebkę dla mamy czy talerz dla babci.  Ręcznie wykonana rzecz ma wielką wartość dla obdarowanego i na pewno jest miłą pamiątką, która może być używana przez lata. – mówi pani Kasia. Cena takiego prezentu jest zbliżona do ceny gotowych upominków, sprzedawanych w sklepie – koszt wykonania kubka z dowolnymi ozdobami i napisami wynosi ok. 25 zł, miski ceramicznej – 35 zł, zakładki do książki – 20 zł, kosmetyczki – 25 zł. Najtańsze są drobne prezenty: spinki i broszki (ok. 10 zł), najdroższe – torebki i większe naczynia (powyżej 50 zł).

robotk6Jak zapewnia właścicielka, w Pracowni Robótkowo.pl, dzieci mają możliwość nieskrępowanego tworzenia i podążania za fantazją. – Nie jestem zwolenniczką robienia czegokolwiek za dziecko – trzeba mu pozwolić rozwijać kreatywność. Zajęcia plastyczne mają wszak na celu pobudzanie wyobraźni, jak również doskonalenie sprawności ręki. – twierdzi właścicielka. – Nie narzucam dzieciom swoich pomysłów, mogę jedynie coś podpowiedzieć. Dużo lepiej sprawdza się podążanie za dziećmi, bez sztywnego planu – zawsze można coś dołożyć, a z czegoś zrezygnować. Uwielbiam patrzeć, jak dzieci po raz pierwszy biora igłę do ręki i szyją swoje przytulaki. W domu nie zawsze mamy czas, by je tego nauczyć. Jestem elastyczna w stosunku do potrzeb dzieci. Podobnie też nie ingeruję nazbyt we wspólną pracę rodziców i ich pociech – to jest czas przeznaczony dla nich.

robotk5Pani Kasia szczególnie zachęca do skorzystania z jej propozycji zorganizowania urodzin w Robótkowie. – Urodziny w pracowni to mile i pożytecznie spędzony czas. Nie dość, że dzieci świetnie się bawią, to jeszcze nauczą się czegoś nowego – bo przecież na codzień w domu nie mają okazji wypalania kubków czy wytwarzania mydełek. Z takiej imprezy wynoszą własnoręcznie zrobiony upominek. Za każdym razem widzę, że zarówno jubilat, jak i jego goście niezmiernie cieszą się z tej możliwości.
Pracownia Robótkowo.pl organizuje urodziny dla dzieci od lat 5. Rodzaj zajęć, jakie będą proponowane pociechom jest dopasowywany do przedziału wiekowego oraz preferencji jubilata i gości. Wybierać można spośród różnego rodzaju zajęć – największym zainteresowaniem cieszy się wyrób przytulaków, ceramiki, mydełek lub bransoletek. Wystarczy zadzwonić, aby z właścicielką dopasować najodpowiedniejszą dla siebie formę urodzin. Pracownia, oprócz warsztatów, zapewnia również urodzinowe gry i zabawy dla dzieci, jak również poczęstunek w postaci słodyczy i napojów. Urodziny trwają ok. 2 godzin, a koszt ich organizacji wynosi ok. 300 zł.

robotk7W swoje progi Pracownia Robótkowo.pl zaprasza nie tylko dzieci w wieku przedszkolnym lub szkolnym. Coś dla siebie znajdą tutaj również nastolatki. – Młode dziewczyny uwielbiają modę, dlatego też w mojej pracowni daję im pole do popisu – wykonują biżuterię, zdobią kosmetyczki czy torebki. Mogą korzystać nie tylko ze swojej wyobraźni czy moich podpowiedzi, ale też ze zgromadzonych w pracowni książek, przedstawiających pomysły kreatywne. W Szczecinie mało jest propozycji warsztatów dla dorastających dziewcząt – tym mocniej zachęcam do odwiedzenia Robótkowa! – zaprasza pani Kasia.

Coś dla siebie znajdą również Panie i seniorzyRobótkowo.pl organizuje dla nich warsztaty lepienia z gliny, wypalania i malowania ceramiki oraz tworzenia biżuterii. Jak zapewnia właścicielka, zajęcia kreatywne są dla starszych osób świetnym sposobem zabicia czasu i niezwykle miłą rozrywką, dzięki której mogą zdobyć wyjątkowe prezenty dla bliskich osób lub po prostu mieć w domu piękne, użytkowe rzeczy.

robotk9Nowością na szczecińskim rynku usług dla dzieci jest wprowadzona przez panią Kasię formuła otwartych drzwi. Do pracowni można przyjść w każdej chwili i wykonać sobie coś ładnego – bez żadnego umawiania się i zapisywania, jednak w weekendy najlepiej zadzwonić czy spojrzeć na grafik na stronie internetowej, by upewnić się, że nie ma innych imprez i pracownia nie jest pełna dzieci.
– Z dziećmi zdarzają się różne sytuacje – ja sama nieraz z powodu choroby musiałam odwołać warsztaty, na które byłam zapisana z dzieckiem – tłumaczy pani Kasia. – Mojej córce było przykro, szczególnie wtedy, gdy dowiedziała się, że takich warsztatów później już nie będzie. Wiem, jak to jest, gdy dziecko czuje, że coś straciło. Zapraszam – jeśli w danym momencie macie ochotę porobić coś fajnego lub szukacie dla kogoś niebanalnego prezentu – dzwońcie i przychodźcie!

Bardzo dużym powodzeniem cieszą się warsztaty grupowe. Pracownia ma szeroka ofertę zajęć zarówno dla przedszkoli oraz szkół podstawowych, jak i gimnazjów. – Dużym atutem jest fakt, że zajęcia mogą odbywać się w pracowni, ale także wszystkie propozycje sa tak przygotowane by mogły odbywać się w placówce (przedszkolu czy szkole). Prowadzimy również zajęcia cykliczne w świetlicach, a w przyszłym roku szkolnym wprowadzimy ciekawe nowości – mówi pani Kasia.

robotk10Pracownia Robótkowo.pl jest wyposażona w udogodnienia dla dzieci – kolorowe fartuszki ochronne, książeczki dla dzieci, toaletowe podkładki i schodki. Do dyspozycji rodziców z niemowlętami są przewijak oraz kącik malucha z kojcem i zabawkami (po wcześniejszym zgłoszeniu). Jest to szczególnie ważne, gdy przychodzą rodzice z młodszym dzieckiem – wtedy maluch może zająć się dostępnymi zabawkami, podczas gdy rodzic będzie oddawać się pasji tworzenia ze starszą pociechą. Gorąco zachęcamy do odwiedzenia Robótkowa – tam każdy znajdzie coś dla siebie!

Pracownia Robótkowo.pl
Al. Bohaterów Warszawy 1/2
70-366 Szczecin
http://www.robótkowo.pl
robotkowo.szczecin@gmail.com
Tel.: 691 931 245

robotk1robotk3

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: