Kwiaty dla taty – jak je wybrać?

róża2Gdy byliśmy dziećmi, z okazji Dnia Ojca dawaliśmy tacie własnoręcznie wykonane prezenty. Dziś, gdy jesteśmy już dorośli, te nasze pełne miłości prace zastępują podarki bardziej lub mniej pragmatyczne. Do każdego z nich możemy dodać szczyptę miłości, kupując kwiaty. Ale czy na pewno wiemy, jak się kwiaty dobiera?

 

Dlaczego kwiaty? Ponieważ kwaty, tak jak ludzie, mają swoje „ charaktery”.

Każdy profesjonalny florysta dobierze bukiet do osoby, zadając kilka pytań. Zawsze padną pytania: dla kogo mają być te kwiaty? czy ta osoba ma jakieś ulubione rośliny, kolory? Florysta zapyta o kilka cech, określających osobę, dla której przeznaczony jest bukiet.

To nieprawda, że mężczyźnie nie daje się kwiatów. Tacie również możemy je podarować, ale wybieramy je nieco inaczej niż dla kobiety. Bardziej zwracamy uwagę na cechy, jakie kojarzą się z mężczyzną: siłę, stabilność, niezłomność, władczość. Kwiaty, które ofiarujemy mężczyźnie, takie właśnie powinny być. Często są to pojedyncze kwiaty lub zaledwie kilka sztuk. Należą do nich, m.in.: helikonia, strelicja, czosnek olbrzymi, anturium w różnych kolorach.

Jeśli chcemy obdarować naszego Tatę bukietem, powinien być jak niewiele mówiący, lecz wiele przedstawiający, czyli złożony z wysokich dominujących roślin o dużych formach, np. mieczyków, dopełnionych irysami, tulipanami. Powinien to być bukiet klarowny, bez drobnych elementów roślinnych i raczej w ciemnej tonacji kolorystycznej lub – jeśli wyrażamy głęboki szacunek, np. starszemu panu – w kolorystyce białej. Nie  znaczy to, że – jeśli  obdarujemy pana klasycznymi różami – to będzie to niewłaściwe. Zawsze wybierajmy jednak te najwyższe.

Autorką artykułu jest Sylwia Kwiatkowska, mistrz florystyki
Zamówienia na bukiety na wiele różnych okazji:
Lawendowe Ogrody
ul. Duńska 27 b
tel. kom. 692 526 571
sylwia.kwiatkowska27@gmail.com

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: