Różanka Dzieciom

Różanka Dzieciom 2017 to kolejna edycja interdyscyplinarnego projektu, na który składa się cykl warsztatów twórczych z zakresu teatru, literatury, plastyki, designu i muzyki.

Warsztatom towarzyszą spektakle teatralne, plener malarski, interaktywne międzypokoleniowe czytanki, projekt plenerowej czytelni, wykłady pedagogów z zakresu sztuki oraz wystawy i prezentacje twórcze.  Zadanie stanowi letnią propozycję artystyczną dla dzieci od 4 -10 lat, ich opiekunów, rodziców oraz dziadków, jak i samych seniorów, którzy chętnie dzielą się z uczestnikami swoją wiedzą, umiejętnościami i artystycznym doświadczeniem.

Różanka Dzieciom to propozycja działań twórczych w formule otwartej, uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne i każdy kto ma ochotę może wziąć  w nich udział. Zadanie odbywa się w każdą sobotę od 4 czerwca do 27 sierpnia 2016 r. w szczecińskim Ogrodzie Różanym.

Program

15 LIPCA, sobota
godz. 11.00 – 14.00

Warsztaty design – Księżniczki i Rycerze !  Oswajamy  smoki !
Warsztat dla dzieci z tworzenia zabawek oraz elementów biografii Zofii Stryjeńskiej zwanej Księżniczką malarstwa polskiego. Na naszych warsztatach postanowiliśmy oswoić smoki, zrobić je bardziej łagodnymi. Czy to jest możliwe?  My już to sprawdziliśmy!
Przyjdzie do nas i poruszcie swoją wyobraźnię a wszystko się wyjaśni!
Do dzieła!

Warsztaty teatralne – „Warsztaty aktorskie dla dzieci” podczas zajęć zaprezentowane zostaną techniki, które pomogą dzieciom odgrywać emocje, wcielać się w określone role, pracować nad mową ciała, a także poprawną dykcją. Na program zajęć składać się będą: gry i zabawy integracyjne, uczące pracy w grupie, elementy pantomimy, przezwyciężenie tremy poprzez zabawę, praca nad wyobraźnią, ćwiczenia dykcji i
praca z tekstem.

Interaktywny spektakl pt. „Przygody Pimpusia Sadełko”  to spektakl często wykorzystywany w teatroterapii. Jest to rymowana bajka, którą napisała Maria Konopnicka o szalonych, szkolnych przygodach kotka Pimpusia Sadełko. Spektakl będzie tłumaczony na język migowy.

22 LIPCA, sobota
godz. 11.00 – 14.00

Regatowe origami – to już ostatnie spotkanie przygotowujące do radosnego święta żeglarskiego, jakim jest finał The Tall Ship’s Races. Tym razem zapraszamy na wspólne składanie żeglarskiego origami, które poprowadzi Agata Jaz.

Warsztaty jazzowe oraz muzyczne animacje i spektakl interaktywny – „Jazz dla Dzieciaków – muzyczne inspiracje” to warsztatowe spotkanie poświęcone muzyce jazzowej. Podczas zajęć uczestnicy przekonają się jak różnorodny i bogaty jest świat muzyki jazzowej. Na drodze gier i muzycznych zabaw poznają historię jazzu oraz jego największe osobowości. Warsztaty będą też okazją do poznania, jak działają instrumenty jazzowych muzyków. Prowadzenie Fundacja Akademii Sztuki w Szczecinie.

29 LIPCA, sobota
godz. 11.00 – 14.00

Warsztaty teatralne – „Co to jest onomatopeja ?” w części wykładowej uczestnicy zapoznają się z pojęciem „onomatopeja” i porozmawiają na temat jej przykładów. W drugiej części warsztatów dzieci i opiekunowie, uczestniczący w zajęciach będą mogli zaprezentować poznane techniki dźwiękonaśladownictwa w wierszowanym utworze Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”.

Warsztaty plastyczne i animacje

Spektakl teatralny pt. „Pantomima u Tuwima” to interaktywny spektakl teatralny dla dzieci oparty na wierszach Juliana Tuwima. W wielkiej krainie książek rozsypały się wszystkie wiersze. Z wierszy napisanych przez poetę powstał jeden wielki bałagan. Mole książkowe starają się uporządkować krainę wierszy dla dzieci. Czy im się to uda?

Różany Ogród w Szczecinie, ul. Pawła Jasienicy 8
Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY

Podstawowe cele projektu to: edukacja artystyczna odbiorców, rozwijanie wrażliwości i pewności siebie dzieci, jako artystów i odbiorców sztuki, aktywizacja i integracja różnych środowisk społecznych i artystycznych, wyrównywanie szans w dostępie do kultury, przeciwdziałanie wykluczeniu, zachęcenie publiczności do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

Źródło: strona Szczecińskiej Agencji Artystycznej

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: