Przetarg na aquapark

Miasto Szczecin ogłosiło postępowanie na „Wybór projektanta i operatora Parku Wodnego w Szczecinie”. Obiekt powstanie na terenach po dawnych kąpielisku Gontynka czyli w obrębie ulic Emilii Sczanieckiej, 1-go Maja, Bożeny w Szczecinie. Planowany do realizacji Park Wodny swoim standardem, skalą przedsięwzięcia i atrakcyjnością, powinien równać się z analogicznymi obiektami tego typu zlokalizowanymi w miastach europejskich o podobnej liczbie mieszkańców.

Powstanie Parku Wodnego przyczyni się również do zwiększenia atrakcyjności turystycznej oraz inwestycyjnej dla osób odwiedzających ten obszar (zarówno z Polski jak i z zagranicy), stanowiąc istotny czynnik wzrostu gospodarczego, a tym samym zwiększając konkurencyjność regionu oraz przyczyni się do utworzenia nowych miejsc pracy (m.in. miejsca pracy w nowym obiekcie, a także w przedsiębiorstwach świadczących usługi wspomagające na przykład: gastronomia, hotelarstwo, handel, transport, ochrona mienia, zapewnienie czystości).
Postępowanie odbywa się w formule Partnerstwa Publiczno – Prywatnego w systemie ZAPROJEKTUJ I ZARZĄDZAJ. Oznacza to, że wybrany w drodze postępowania partner będzie musiał zaprojektować obiekt, uzyskać wszelkie pozwolenia, zapewnić kompletne wyposażenie oraz na własne ryzyko zarządzać kompleksem przez minimum 15 lat.

Za proces budowlany odpowiadać będzie miasto.
Zgodnie z ogólnymi założeniami Partnera publicznego (miasta) oraz ustaleniami Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zaleca się, jako wstępną propozycję i oczekiwania Partnera publicznego, uwzględnienie w ramach Koncepcji Parku Wodnego następujących elementów funkcjonalnych:

1.    Kompleks basenowy „Wodny Świat” o wysokim standardzie, obejmujący:
– basen rekreacyjny stanowiący zespół połączonych niecek o nieregularnych kształtach wraz z rozbudowaną infrastrukturą typu „uciechy wodne” i hydromasaże;
– brodzik dla dzieci z atrakcjami dla dorosłych i dla dzieci;
– basen ze sztuczną falą;
– basen pływacki do nauki pływania i treningu sportowego;
– dziką rzekę;
– baseny do hydromasażu;
– zjeżdżalnie;
– zespół basenów zewnętrznych – w tym baseny całoroczne połączone śluzą wodną z halą basenową;
– tereny zielone przeznaczone do leżakowania.

2.    Odnowa biologiczna – wellness & spa obejmująca:
– strefę saun;
– masaże i zabiegi wellness & spa;
– inne: np. kabina solna, solaria;
– rehabilitację;

3.    Powierzchnia handlowo – usługowa i gastronomia.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: